توزیع مرغ به قیمت 18 هزار و 500 تومان در استان تهران

به گزارش وبلاگ ماریانا، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: توزیع گسترده مرغ گرم در میادین میوه استان تهران به قیمت 18 هزار و 500 تومان آغاز شده و در روزهای آینده قیمت سطح شهر هم کاهش خواهد یافت،. مردم به اندازه خرید کنند و به فکر ذخیره سازی نباشند؛ مرغ به میزان کافی وجود دارد.

توزیع مرغ به قیمت 18 هزار و 500 تومان در استان تهران

به گزارش وبلاگ ماریانا، قیمت مرغ طی چند روز گذشته افزایش جهشی یافت و به کیلویی بیش از 35 هزار تومان رسید.

سالمی مدیرعامل شرکت پشتیبانی استان تهران در مصاحبه با فارس گفت: عرضه گوشت مرغ در میدان میوه و تره بار سطح شهر تهران کیلویی 18 هزار و 500 تومان آغاز شده و به زودی قیمت مرغ در مغازه های سطح شهر هم کاهش می یابد.

وی تأکید کرد: شیب صعودی افزایش قیمت مرغ در بازار هم متوقف شده و امروز در سطح شهر هر کیلوگرم مرغ به 32 هزار تومان رسیده و انتظار می رود، در روزهای آینده نیز با اقداماتی که انجام می شود، شدیدا کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: پس از افزایش قیمت ها دو کار عمده را برای پایین آوردن قیمت انجام می دهیم، نخست اینکه توزیع مرغ گرم را از روز شنبه در میادین میوه و تره بار استان تهران با کیلویی 18 هزار و 500 تومان آغاز کردیم و در روزهای بعدی این توزیع را در فروشگاه های زنجیره ای و صنوف منتخب سطح شهر انجام خواهیم داد.

به گفته سالمی، این مرغ ها از استان های شاقتصادی به تهران منتقل شده و در سطح استان تهران توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اقدام دوم را عرضه گسترده مرغ منجمد بیان نمود و گفت: توزیع مرغ منجمد 3 تا 5 برابر افزایش داده ایم و در حال حاضر 300 تن و در روزهای آینده 500 تن در تهران به قیمت عمده فروشی 14 هزار یا خرده فروشی 15 هزار تومان توزیع می کنیم.

سالمی در عین حال تأکید کرد که قیمت مرغ در میدان بهمن تهران به صورت عمده فروشی به 25 هزار تومان کاهش یافته است.

این مسئول به مردم توصیه کرد که هیچ نگرانی از تأمین مرغ وجود ندارد و عرضه مرغ کیلویی 18 هزار و 500 تومان در میادین میوه و تره بار ادامه دار خواهد بود و به خاطر مسائل کرونا نیاز به ازدحام و شلوغی نیست و همچنین نیازی به ذخیره سازی بیش از اندازه هم وجود ندارد. مردم به اندازه نیاز بخرند و نگران کمبود بازار نباشند.

سالمی در پاسخ به این سؤال که اگر قیمت مرغ در میادین میوه کیلویی 18 هزار و 500 تومان است، چرا در سطح شهر به دو برابر قیمت به فروش می رود، گفت: در روزهای آینده این قیمت متعادل خواهد شد.

وی در عین حال افزایش اخیر قیمت مرغ را کاهش جوجه ریزی در مهرماه بیان نمود که اثرات آن اکنون ظاهر شده است.

سالمی گفت: اواخر شهریور قیمت جوجه بسیار پایین آمد و برای مرغداران صرفه اقتصادی نداشت که تخم مرغ نطفه دار را وارد دستگاه کرده و جوجه تولید کنند.

کاهش جوجه کشی از سوی برخی مرغداری ها هم در شهریور مطرح شد که تولید جوجه را به دلیل قیمت پایین و هزینه بالا به صرفه نمی دانستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "توزیع مرغ به قیمت 18 هزار و 500 تومان در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع مرغ به قیمت 18 هزار و 500 تومان در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید