حمله به پایگاه های نظامی در عراق یک چالش امنیتی است

به گزارش وبلاگ ماریانا به نقل از سومریه نیوز، در پی حمله راکتی شامگاه چهارشنبه به پایگاه نظامی التاجی بغداد که محل استقرار نیروهای آمریکایی، انگلیسی و سایر نیروهای ائتلاف بین الملل موسوم به ضد داعش است، مقامات ارشد عراقی واکنش نشان دادند.

حمله به پایگاه های نظامی در عراق یک چالش امنیتی است

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حمله که در آن دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند، برعهده نگرفته است.

در همین رابطه عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق در بیانیه ای درخصوص پیامدهای حمله به نیروهای ائتلاف هشدار داد و خواستار تحقیق در این باره شد.

در این بیانیه آمده است: این حمله یک چالش امنیتی خطرناک و اقدام خصمانه به شمار می رود لذا ما خواستار تحقیقات فوری برای شناسایی عاملان این حمله هستیم. عاملان این حمله باید تحت تعقیب قرار گیرند و محاکمه شوند.

در ادامه بیانیه تاکید شده است که بغداد تدابیر قاطعی اتخاذ نموده و با هر گونه حمله به پایگاه های نظامی موجود در عراق مقابله خواهد نمود.

در این بیانیه با اشاره به اینکه نیروهای ائتلاف با موافقت دولت عراق در این کشور حضور دارند و وظیفه آنها نیز آموزش نیروهای این کشور و مبارزه با گروه تروریستی داعش است، آمده است: تصمیم دولت و مجلس عراق مبنی بر عقب نشینی نیروهای خارجی، به صورت رسمی به ائتلاف ابلاغ شده و مذاکراتی جدی در این زمینه در جریان است و چنین اقداماتی تنها مانع از کوشش های جاری می گردد و اوضاع را در کشور پیچیده می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله به پایگاه های نظامی در عراق یک چالش امنیتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به پایگاه های نظامی در عراق یک چالش امنیتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید