قاضی زاده: اقدام عاجل برای سرخابی ها نشود اقدامات نظارتی جدی تر خواهیم داشت

به گزارش وبلاگ ماریانا، عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشت اصفهانیان به فدراسیون فوتبال به نوعی دهن کجی به قانون است.

قاضی زاده: اقدام عاجل برای سرخابی ها نشود اقدامات نظارتی جدی تر خواهیم داشت

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ماریانا، احسان قاضی زاده هاشمی در سرانجام جلسه مدیران باشگاه پرسپولیس در مجلس، گفت: امروز یک جلسه نظارتی همچون جلسه ای که هفته گذشته برای باشگاه استقلال داشتیم، برگزار کردیم. جمع بندی ما هم ایجاد ثبات مدیریتی در دو باشگاه بود. تامین منابع اقتصادی مناسب برای حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا و حل مسائل اقتصادی این باشگاه از جمله دیگر موارد این جلسه بود.

وی ادامه داد: جلسه جدی با مدیران وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش خواهیم داشت تا بحث فروش سهام این دو باشگاه در فرابورس پیگیری گردد. جلسه دیگری هم با مدیران عامل تیم های لیگ رجحان خواهیم داشت تا درمورد تقسیم درآمد تبلیغات دور زمین جمع بندی کنیم. تا دو یا سه هفته آینده این موضوعات پیگیری خواهد شد. مهلتی هم که ما به وزارت ورزش از هفته گذشته داده ایم، یک ماه است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه امروز هم معاون وزیر ورزش در جلسه حاضر نشد. اگر اقدام عاجلی را برای مدیریت این دو باشگاه شاهد نباشیم قطعاً اقدامات نظارتی جدی تری را به کار خواهیم گرفت؛ که موضوع سوال و استیضاح وزیر هم می تواند بخشی از آن باشد. طرح سوال و کشاندن وزیر ورزش به صحن مجلس در دستور کار ما قرار گرفته است.

قاضی زاده هاشمی، اعلام کرد: دولت هنوز یک وزیر دیگر فرصت دارد تا ترکیب خود را حفظ کند و اگر وزیر دومی استیضاح گردد، تمام اعضای کابینه باید مجدداً معرفی شوند. مجلس باید تصمیم سیاسی بگیرد که در بین وزارت دولت کدام یک اولویت استیضاح است. با این حال طرح سوال و حضور وزیر در کف مجلس حداقل کاری است که انجام خواهد شد.

وی درخصوص شرایط اقتصادی باشگاه پرسپولیس، عنوان نمود: من خودم طراح ماده قانونی حق پخش در برنامه ششم بودم. ضعف کنونی ما ضعف دولت است. درآمدی که به سازمان لیگ می آید متعلق به باشگاه ها است. باید بدانیم که این درآمد چقدر است، چون اعداد ضد و نقیضی می شنویم. این درآمدها باید وصول گردد و به باشگاه های ورزشی برسد. ما باید این موضوع را عملیاتی کنیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درخصوص بازگشت اصفهانیان به فدراسیون فوتبال، توضیح داد: این هم جز اخبار خیلی بدی بود که روز گذشته شنیدیم. خبر خوبی نبود و به نوعی دهن کجی به قانون است. از آذر ماه 97 که قانون منع بکارگیری بازنشسته ها اجرایی شد در دو مرحله شاهد اجرای این قانون بودیم. اتفاقاتی که در فدراسیون فوتبال رخ می دهد بی نظیر است و جنبه دهن کجی دارد. اساسنامه فدراسیون هنوز بلاتکلیف است.

وی با اشاره به اساسنامه فدراسیون فوتبال، گفت: اساسنامه در یک اتفاق بی نظیر بلاتکلیف مانده است. چند ماه است که فیفا پاسخی به اساسنامه نداده است و ما این موضوع را ناشی از ارسال سینگال های داخل به خارج می دانیم. عده ای که باید به آنها لقب چسبیده به میز داد می خواهند به هر قیمتی خود را در قدرت نگه دارند. حضور رئیس کمیته داوران دهن کجی به قانون است و قطعاً قطعاً زمانی که اساسنامه بیاید، بعضی افراد طبق قانون جمهوری اسلامی هیچ صلاحیتی برای تداوم حضور خود ندارند.

قاضی زاده هاشمی، درمورد افزایش قیمت بازیکنان فوتبال و فعالیت بعضی از دلال ها در فصل جابجایی، گفت: دستگاه های مختلف نظارتی به موضوع دلالی ورود نموده اند، اما ما به صورت خاص یک پرونده درمورد فساد در فوتبال داشتیم که متعلق به دو مجلس پیش بود. بعضی ها در جاهای مختلف پخش بودند و با بعضی از آنها برخوردهایی صورت گرفت، اما در مرحله جدید قطعاً نیازمند تحقیق هستیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص قراردادهای خارجی هم ورود نموده ایم. به صورت خاص درمورد پرونده ویلموتس در حال رسیدگی است و از دستگاه های امنیتی خواسته ایم که در بخش خارجی به صورت خاص به ما جواب دهند. نام هایی مطرح شده و از اسامی توسط دستگاه های امنیتی تایید شده است و مجلس خواستار پاسخ سریع آنها برای پیگیری است. درمورد قراردادهای داخلی گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور برای بعضی از باشگاه های فولادی و صنعتی صادر شده است که در حال آنالیز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قاضی زاده: اقدام عاجل برای سرخابی ها نشود اقدامات نظارتی جدی تر خواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی زاده: اقدام عاجل برای سرخابی ها نشود اقدامات نظارتی جدی تر خواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید