تقابل نیروهای گشت آمریکا و روسیه در شمال غرب سوریه

به گزارش وبلاگ ماریانا، نیروهای گشت آمریکا جاده بین المللی حلب به حسکه را به روی نیروهای گشت روسیه بستند و آن ها وادار به تغییر جهت کردند.

تقابل نیروهای گشت آمریکا و روسیه در شمال غرب سوریه

به گزارش به نقل از العربی الجدید، نیرو های گشت آمریکا عصر دیروز دوشنبه در جاده بین المللی حلب به حسکه مانع نیرو های گشت روسیه شدند و آن ها را وادار به تغییر راستا کردند. این اتفاق چند ساعت پس از آنکه رسانه های سوریه و روسیه اعلام کردند این جاده بازگشایی شده روی داد.

یک منبع نزدیک به نیرو های دموکرات کُرد گفت: نیرو های گشت آمریکا جلوی نیرو های گشت روسیه را در جاده بین المللی ام 4 جاده مواصلاتی حلب به حسکه در منطقه تل تمر واقع در ریف شمال غربی حسکه گرفتند.

این منبع اضافه کرد: نیرو های آمریکایی در ورودی غربی تل تمر راه را بستند و نیرو های گشت روسیه را وادار کردند تا از خودرو های خود پیاده شوند، پس از جر و بحث نیرو های روسیه راستا خود را تغییر دادند.

به گفته این منبع نیرو های آمریکایی با استقرار در چهار راه حطین در راستا حسکه به قامشلی نیز مانع از تردد کاروان نظامی روسیه شدند و این کاروان راستا خود را تغییر داد و به جاده منطقه المبروکه که تحت کنترل نیرو های مورد حمایت ترکیه قرار گرفته است وارد شدند.

این کاروان نظامی روسیه با هماهنگی دولت سوریه و ارتش ترکیه، صبح روز دوشنبه با هدف بازگشایی جاده بین المللی ام 4 حرکت نموده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تقابل نیروهای گشت آمریکا و روسیه در شمال غرب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل نیروهای گشت آمریکا و روسیه در شمال غرب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید