خبرنگاران بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ ماریانا، تهران- خبرنگاران- رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 توسط معاون اول رییس جمهوری و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.

خبرنگاران بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 ابلاغ شد

به گزارش روز شنبه سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم گفت: تدوین این بسته حمایتی حاصل ساعت ها فعالیت کارشناسی کارگروه منتخب شامل نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی است که به تایید شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی نیز رسیده است.

وی افزود: جامع و مانع بودن و توجه به شرایط خاص اقتصادی و تجاری کشور با توجه به تحریم های ناجوانمردانه و همچنین مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا دو شاخص مهم تدوین بسته حمایتی سال 1399 است.

معاون وزیر صنعت گفت: توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین صادرات به 15 کشور همسایه و اعضای اتحادیه اوراسیا در این بسته مورد تاکید قرار گرفته و کلیه تسهیلات و مشوق ها با توجه به این مساله تدوین شده است.

دبیر شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی، منابع بسته حمایتی سال جاری را شامل منابع صندوق توسعه ملی به میزان 20 هزار میلیارد ریال، منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1399 کل کشور برای حمایت از صادرات غیر نفتی به میزان 6 هزار میلیارد ریال، بخشی از درآمدهای حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف 100 میلیون یورو اعلام کرده و ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه های فوق الذکر، نیل به اهداف از پیش تعیین شده جهت توسعه صادرات غیر نفتی در سال 1399 تسهیل شود.

زادبوم بیان داشت: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصادی کشور بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید