شارژ دو ماهه کارت مستمری مددجویان سیل زده

به گزارش وبلاگ ماریانا، رییس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان گفت:تا به امروز مبلغ سه میلیارد و 400میلیون تومان به حساب مددجویان آسیب دیده از سیل واریز شده است که در روزهای آینده مبالغ دیگری هم افزوده خواهد شد.

شارژ دو ماهه کارت مستمری مددجویان سیل زده

به گزارش وبلاگ ماریانا، قبادی دانا در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان به شهرستان های آسیب دیده از سیل استان اشاره نمود و اضافه کرد:بیشترین آسیب سیل به منطقه بلوچستان این استان وارد شده است که شهرستان های چابهار، کنارک، فنوج، دلگان، نیکشهر و قصر قند از این جمله هستند.

وی اضافه کرد: بر روی کارت بانکی 5500 خانوار روستایی در این شهرستان ها که مددجوی سازمان بهزیستی هستند، مبلغی معادل دوماه مستمری شارژ شده که از سه میلیون و 500هزار ریال تا 10میلیون و 700هزار ریال و بر اساس بعد خانوار، مشخص شده است و قابل برداشت است.

دکتر قبادی دانا همچنین از برقراری مستمری برای 2700خانوار پشت نوبت ساکن در مناطق درگیر سیل استان اطلاع داد و اضافه کرد:این خانوارها علاوه بر شارژ شدن مبلغ معادل دوماه مستمری، از دی ماه سال جاری مشمول دریافت مستمری ماهانه خواهند شد و این در حالی است که 78درصد از این خانوارها در دهک اول درآمدی قرار دارند و از فقیرترین اقشار جامعه محسوب می شوند.

رییس سازمان بهزیستی کشور، همچنین از کمک بلاعوض سازمان بهزیستی به مددجویان سرپرست خانوار که منزل آنها دچار تخریب کامل شده است، اطلاع داد و اضافه کرد: علاوه بر کمک های دولتی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مبلغ 150میلیون ریال در مناطق روستایی و 200میلیون ریال در مناطق شهری از سوی سازمان بهزیستی و به عنوان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویانی که منزلشان به طور کامل تخریب شده است، پرداخت خواهد شد.

به گفته دکتر قبادی دانا بر اساس گزارش های اعلام شده وسایل کمک توانبخشی 300 خانوار از مددجویان سازمان بهزیستی، در جریان سیل اخیر از بین رفته است، که در اسرع وقت تامین و جایگزین خواهد شد.

تاسیس مراکز جدید بهزیستی در استان سیستان و بلوچستان

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تخریب مراکز زیر ساختی بهزیستی در مناطق آسیب دیده از سیل، گفت:با توجه به آسیب دیدگی بعضی مراکز بهزیستی استان، در مورد ساخت یک مرکز شبانه روزی سالمندان در شهرستان چابهار و یک مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن در شهرستان ایرانشهر، رایزنی و تصمیم هایی اخذ شده است.

وی همچنین به فعالیت های مستمر و شبانه روزی تیم های محب و اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی در مناطق آسیب دیده از سیل اشاره نمود و اضافه کرد:این تیم ها متشکل از مددکاران اجتماعی و روانشناسانی است که به صورت داوطلبانه، به مددجویان وافراد آسیب دیده از سیل خدمات حمایتی، روانی و اجتماعی می دهند.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور، قبادی دانا در ادامه صحبت هایش خاطر نشان کرد:تا به حال و به طور کلی مبلغ سه میلیارد و 400میلیون تومان بر روی کارت بانکی مددجویان آسیب دیده از سیل شارژ شده است که در روزهای آینده مبالغ دیگری هم اضافه کرده خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین اقلام غیر نقدی شامل2000تخته پتو، 3000 قلم پوشاک گرم، 4000ر متر مربع موکت، 420عدد چادر، 400وسیله گرمایشی، 7000 بسته مواد غذایی، 20 هزار قوطی کنسرو، 20هزار بسته بهداشتی، 4000 بسته پوشینه برای افراد دچارضایعه نخاعی، 900عدد فانوس، در حدود 20هزار کیلوگرم برنج، 3900کیلوگرم روغن و همچنین بسته های حاوی گوشت مرغ، قند، خرما، شیرخشک و... در میان عزیزان آسیب دیده از سیل توزیع شده است.

قبادی دانا اضافه کرد: مجموع کمک های غیر نقدی توزیع شده در میان افراد آسیب دیده از سیل را مبلغی معادل دو میلیارد و 470میلیون تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به مسائلی که در اثر فقر در این مناطق به وجود آمده است، اظهار امیدواری کرد با کمک و کمک تمامی نهادها، دولت و مردم در زمینه برطرف این مسائل کوشا باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شارژ دو ماهه کارت مستمری مددجویان سیل زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ دو ماهه کارت مستمری مددجویان سیل زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید