فضانورد اعزامی ناسا آینه لباسش را گم کرد

به گزارش وبلاگ ماریانا، یکی از فضانوردان اعزامی ناسا، حین انجام ماموریت آینه لباس راهپیمایی خود را در فضا گم کرد.

فضانورد اعزامی ناسا آینه لباسش را گم کرد

به گزارش وبلاگ ماریانا به نقل از وبلاگ ماریانا، ناسا برای انجام ماموریت های فضایی و دستیابی به دانش بیشتر در این زمینه برخی از فضانوردان خود را به فضا اعزام می کند. آن ها در ایستگاه فضایی بین المللی مستقر شده و مشغول انجام ماموریت های محول شده، می شوند.

چندی پیش هم دو فضانورد ناسا با همکاری اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک راهی فضا شدند. اسپیس ایکس یک شرکت خصوصی است که اعزام این فضانوردان یک ماموریت تاریخی برای آن محسوب شده و امیدها برای اعزام فضانورد توسط شرکت های خصوصی را بیشتر کرد.

رکورددار فضانوردی ناسا به زمین بازگشت

و حالا یکی از فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی حین انجام ماموریت آینه مخصوص لباس پیاده روی خود را در فضا گم کرد. این فضانورد در حال تعویض باتری های لیتیومی بخش آزمایشگاه ایستگاه فضایی بود که آینه لباسش جدا شده و در فضا رها شد. طبق اظهارات فضانورد ناسا، این آینه با سرعت یک متر در ثانیه از او دور شده است.

آستین لباس راهپیمایی فضایی مجهز به یک آینه است تا فضانوردان زاویه دید گسترده تری داشته باشند.

ناسا اعلام کرده است این نمی تواند مسئله ای برای ایستگاه فضایی ایجاد کند؛ میلیون ها شیء شناور در فضا وجود دارد که از میان آن ها حدود 20 هزار شیء به کمک رادار قابل رهگیری هستند که این امر از برخورد آن ها با ایستگاه فضایی جلوگیری خواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "فضانورد اعزامی ناسا آینه لباسش را گم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانورد اعزامی ناسا آینه لباسش را گم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید