مشکل عظیم برای لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ ماریانا، لیگ برتر آغاز نشده به مشکل خورد و استقلال و فولاد به علت شیوع گسترده کرونا در میان کادر فنی و بازیکنان، نتوانستند مقابل رقبای خود به میدان بروند. سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ می گوید بازی این دو تیم با رقبایشان 3 بر صفر نیست چرا که تعداد نفرات مبتلا به کرونا در این دو تیم بیش از حد مجاز و 25 درصد اعلام شده در پروتکل بهداشتی لیگ برتر است.

مشکل عظیم برای لیگ برتر فوتبال ایران

تایید این موضوع از سوی مقام رسمی سازمان لیگ، آنالیز پفراینده بازی در کمیته انضباطی را متوقف می نماید و در این صورت بازی ها باید در زمان دیگری برگزار شوند تا با تکمیل جدول مسابقات، فصل جاری نیز به سرانجام برسد، اما در حال حاضر هم جدول برگزاری بازی ها با فشردگی بالایی دنبال می گردد و از الان هشدار برای سازمان لیگ به صدا در آمده است؟

* قرنطینه دو هفته ای استقلال و فولاد

تایید ابتلای اعضای دو تیم استقلال و فولاد به ویروس کرونا، به معنای قرنطینه دو هفته ای بازیکنان و سایر عوامل این تیم برای جلوگیری از شیوع کرونا است. در واقع این دو تیم بعد از دو هفته استراحت، نیازمند مدت زمان دیگری هستند تا با برگزاری تمرینات خود به مرز آمادگی جسمانی لازم برای برگزاری مسابقه برسند که قطعا این موضوع کمتر از یک هفته نخواهد بود.

با احتساب دو هفته تعطیلی و یک هفته استراحت، استقلال و فولاد ادامه بازی های لیگ در تیر و همینطور چندین روز در مرداد را از دست می دهند که این اتفاق یک بحران عظیم برای سازمان لیگ به شمار می رود چرا که در این صورت سازمان لیگ قادر به اتمام فصل جاری نخواهد بود و چندین، اما و اگر مختلف برای اهالی فوتبال به وجود می آید.

* غیبت استقلال و فولاد در 4 هفته از لیگ برتر

نگاهی به جدول بازی های لیگ نوزدهم نشان می دهد این دو تیم در سه هفته آینده چهار بازی مختلف را در پیش رو دارند که به علت شیوع کرونا، نمی توانند به میدان بفرایند. استقلال با تیم های تراکتور، صنعت نفت آبادان، نساجی و سپاهان و همچنین فولاد با نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس، ذوب آهن و گل گهر بازی دارند که با غیبت حتمی در این بازی ها در سرنوشت سایر تیم ها هم تاثیر می گذارند و چه بسا در فرایند معین قهرمان و همینطور تیم های سقوط نماینده به دست پایین تر نقش مهمی ایفا نمایند.

تا ابتدای مرداد، استقلال و فولاد نمی توانند در 5 بازی خود به میدان بفرایند و قطعا سه هفته باقی مانده از این ماه برای برگزاری هشت ملاقات کافی نیست چرا که بعد از آن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و اردوی تدارکاتی تیم ملی آغاز می گردد.

اگر در ادامه لیگ مشکل دیگری هم برای هیچ تیمی ایجاد نگردد، به سرانجام رساندن فصل جاری تا سرانجام مرداد امری محال به نظر می رسد و باید دید لیگ برتر ایران به چه سمت و سویی می رود. این اتفاق می تواند روی تقویم فصل جاری و ادامه دار شدن آن تا مهر 99 و همین طور به تعویق افتادن آغاز فصل آینده نیز منجر گردد. در کنار این موضوع بازی های جام حذفی را هم باید در نظر گرفت که حتی یک ملاقات از مرحله یک چهارم نهایی آن باقی مانده و استقلال و سپاهان باید در این مسابقه هم به مصاف هم بفرایند.

منبع: فرارو

به "مشکل عظیم برای لیگ برتر فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل عظیم برای لیگ برتر فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید