کارگاه توانمندسازی واحدهای بوم گردی در گیلان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ ماریانا، مسئول حوزه بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی متقاضیان راه اندازی و بهره برداران واحدهای بوم گردی در استان اطلاع داد.

کارگاه توانمندسازی واحدهای بوم گردی در گیلان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ ماریانا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، حجت خوش خلق مسئول حوزه بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان پنجشنبه 10 بهمن ماه 98 با اعلام این خبر گفت: این کارگاه آموزشی به مدت چهار ساعت در مرکز آموزشی فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت برگزار گردید.

خوش خلق با تاکید بر اینکه برای شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی گواهی صادر می گردد گفت: در این کارگاه آموزشی حدود 60 نفر از علاقه مندانی که طرح بوم گردی ارائه داده و طرحشان در حال اجراست و تسهیلات لازم از صندوق کارآفرینی امید دریافت نموده اند حضور داشتند.

او با بیان اینکه این کارگاه با هدف آموزش افراد نوپا در عرصه گردشگری برگزار گردیده است اذعان کرد: آموزش اقامتگاه های نو تاسیس بوم گردی اجباری بوده و تسهیلات مرحله چهارم بدون دریافت گواهی نامه این کارگاه آموزشی پرداخت نخواهد شد.

خوش خلق به آموزش و راه چاره جذب توریست اشاره و خاطر نشان کرد: در هر حرفه ای آموزش رکن اصلی موفقیت است، در حوزه گردشگری نیز فراگیری آموزش در حوزه جذب توریست، نحوه برخورد و ارائه خدمات و توجه به ظرفیت ها در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

مسئول حوزه بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان توضیح داد: در این کارگاه آموزشی شرکت کنندگان با قوانین و مقررات، فن پذیرایی و تشریفات و بایدها و نبایدهای مدیریت بهره برداری اقامتگاه های بوم گردی آشنا شدند.

خوش خلق با بیان اینکه توجه به توریست می تواند زمینه اشتغال را برای جوانان مهیا کند، بیان داشت: مدیریت، برنامه ریزی و شناسایی توانمندی های بالقوه حوزه گردشگری رونق مالی را فراهم می نماید.

منبع: میراث آریا

به "کارگاه توانمندسازی واحدهای بوم گردی در گیلان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه توانمندسازی واحدهای بوم گردی در گیلان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید