آثار نقاشان ایرانی در حراج آنلاین ساتبیز

به گزارش وبلاگ ماریانا، تهران (پانا) -در حراج پیشِ روی هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز آثاری از هفت هنرمند ایرانی عرضه می گردد.

آثار نقاشان ایرانی در حراج آنلاین ساتبیز

به گزارش ایسنا، حراج هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز هفته آینده برگزار می گردد و در جریان آن آثاری از صادق تبریزی، سهراب سپهری، مسعود عربشاهی، بهمن محصص، فرامرز پیلارام، حسن قائمی و فریدون رحیمی آسا عرضه خواهد شد.

در جریان این حراج، تابلو نقاشی لیلی و مجنون ـ اثر صادق تبریزی ـ از پیشگامان مکتب سقاخانه به فروش گذاشته می گردد. این اثر که کمتر دیده شده، سال 1338 خلق شده و قیمتی تقریبی بین 3 تا 4 هزار پوند برای آن در نظر گرفته شده است.

صادق تبریزی پاییز سال 96 در سن 79 سالگی در لندن درگذشت.

همچنین اثر بهمن محصص که Personaggio I نام دارد، سال 1968 میلادی کشیده شده و قیمت تقریبی این تابلو چیزی بین 70 تا 90 هزار پوند برآورد می گردد.

اثر بی عنوان پیلارام هم که با استفاده از رنگ متالیک، جوهر، مداد و گواش روی کاغذ کشیده شده بین 60 تا 80 هزار پوند برآورد قیمت شده است.

در حراج هنر قرن بیستم خاورمیانهِ ساتبیز که به دلیل شیوع ویروس کرونا از 20 تا 27 اکتبر (29 مهر تا 6 آبان) به صورت آنلاین برگزار می گردد، بیش از 100 اثر از هنرمندان مطرح منطقه به فروش گذاشته می گردد.

حراج پیشین ساتبیز که از 27 تا 31 مارس 2020 (8 تا 12 فروردین 99) به دلیل شیوع ویروس کرونا در لندن به صورت آنلاین برگزار گردید، فروشی بیش از 2 میلیون پوند را ثبت کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آثار نقاشان ایرانی در حراج آنلاین ساتبیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار نقاشان ایرانی در حراج آنلاین ساتبیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید