آلمان: موضع دولت آینده آمریکا درباره برجام می تواند به بن بست کنونی سرانجام دهد

به گزارش وبلاگ ماریانا، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان پس از نشست سه جانبه وزرای امور خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در برلین ابراز امیدواری کرد که مواضع دولت آینده آمریکا در قبال برجام بتواند چرخه منفی که پیرامون این توافق ایجاد شده است را بشکند.

آلمان: موضع دولت آینده آمریکا درباره برجام می تواند به بن بست کنونی سرانجام دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماریانا، آندره ساسه سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان دوشنبه شب به وقت تهران در یک نشست خبری بیان کرد که اتخاذ مواضع مثبت از سوی دولت جدید آمریکا در قبال توافق هسته ای وین (برجام) می تواند به بن بستی کنونی پیرامون این توافق خاتمه دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ ماریانا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ ماریانا بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان که پس از خاتمه نشست وزرای امور خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در برلین جوابگوی وبلاگ ماریانا بود، با اشاره به اینکه نقش دولت آینده آمریکا در برجام یکی از موضوعات اصلی مطرح شده در نشست وزرای خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام بوده است، در رابطه با آینده برجام پس از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا گفت: ما اطمینان داریم که اتخاذ یک موضع سازنده از سوی آمریکا در قبلا توافق هسته ای وین می توان یاری مهمی به شکسته شدن چرخه منفی کنونی که ما اکنون شاهدش هستیم، نموده و چشم اندازهای جدیدی را برای حفظ برجام بگشاید.

این دیپلمات ارشد آلمانی که کشورش در کنار دیگر طرف های اروپایی برجام با کوتاهی های مکرر در عمل به وعده های خود مبنی بر تضمین منافع مالی ایران از برجام پس از خروج آمریکا از این توافق در سال 2018 در نهایت باعث شدند که ایران تصمیم به کاهش تعهدات هسته ای خود بگیرد، در ادامه گفت: از نظر ما ایران به طور سیستماتیک در حال نقض توافق [برجام] است. ما در کنار شرکای اروپایی خود از ایران می خواهیم که نقض برجام را متوقف کند و به تمامی تعهدات هسته ای خود پایبند باشد.

یک دیپلمات ارشد آلمانی نیز پس از نشست امروز وزرای خارجه طرف های اروپایی برجام در مصاحبه با رویترز بیان کرد: با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا در اوایل سال آینده [میلادی] ما این شانس را خواهیم داشت که بار دیگر از برجام در راستای هدف اصلی آن یعنی محدود کردن برنامه هسته ای ایران استفاده کنیم.

این دیپلمات آلمانی که رویترز نامش را فاش ننموده، در ادامه گفت: با توجه به اینکه ایران هرروز بیش از پیش تعهدات هسته ای خود را نقض می نماید، این مسئله [محدودسازی برنامه هسته ای ایران به وسیله برجام] به شدت لازم است. سه کشور اروپایی می دانند که مذاکرات سختی را در پیش خواهند داشت و به همین دلیل دارند خود را برای این مذاکرات فشرده آماده می نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آلمان: موضع دولت آینده آمریکا درباره برجام می تواند به بن بست کنونی سرانجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: موضع دولت آینده آمریکا درباره برجام می تواند به بن بست کنونی سرانجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید