بولتون: راهبرد ترامپ در قبال ایران، دستاوردی نداشته است

به گزارش وبلاگ ماریانا، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید که به رغم گرایش جمهوریخواهانه، به کارزار نَه به انتخاب دوباره ترامپ پیوسته است؛ در مصاحبه با ان پی آر گفت: تصمیم های دولت ترامپ دستاوردی که به امنیت هرچه بیشتر آمریکا منجر گردد؛ نداشته است و فاقد الگویی است که در درازمدت صندلی این کشور را در سطح بین الملل ارتقا دهد.

بولتون: راهبرد ترامپ در قبال ایران، دستاوردی نداشته است

بولتون اضافه نمود: در سطح راهبردی، آمریکا با چین و روسیه به عنوان دو تهدید اصلی روبرو است. وجه مشترک هر دو اینها، توانمندی هسته ای است حال آنکه در خصوص چین، پای موجودیت آمریکا در قرن 21 مطرح است. ما درباره هیچیک از اینها راهبرد مشخصی نداریم. مثلاً ترامپ سه سال تمام دنبال توافق تجاری با چین بود؛ بعد مسئله کرونا پیش آمد و موضع او هم سختگیرانه تر شد. اما اگر در انتخابات پیروز گردد، بار دیگر تحریم و تعرفه را کنار می گذارد و مطابق با غرایزش به دنبال توافق تجاری می رود.

مشاور سابق کاخ سفید اضافه نمود: در زمینه منع اشاعه هسته ای هم در روبروه با ایران و کره شمالی، هیچ پیشرفت مثبتی نداشته ایم.

بولتون در نهایت گفت: در عرصه تروریسم بین الملل، شاهد قدرت دریافت دوباره طالبان در افغانستان هستیم و در واقع، عقب گرد زده ایم و همه اینها محصول تصمیم گیری بی هدف ترامپ است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بولتون: راهبرد ترامپ در قبال ایران، دستاوردی نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: راهبرد ترامپ در قبال ایران، دستاوردی نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید