خبرنگاران فرماندار: افزایش ابتلای جوانان به کرونا در آبادان نگران کننده است

به گزارش وبلاگ ماریانا، آبادان - خبرنگاران - فرماندار آبادان با ابراز نگرانی از فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در این شهرستان گفت: ابتلای جوانان و حتی نوزادان به کرونا در آبادان رو به افزایش است.

خبرنگاران فرماندار: افزایش ابتلای جوانان به کرونا در آبادان نگران کننده است

به گزارش وبلاگ ماریانا سیدزین العابدین موسوی سه شنبه در نشست اجرایی ستاد کرونا آبادان در محل فرمانداری این شهرستان گفت: بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی آبادان از چند روز گذشته شاهد فرایند افزایشی ابتلای جوانان و حتی نوزادان در شهرستان آبادان به بیماری کرونا هستیم که جای نگرانی دارد.

وی ساده انگاری ویروس کرونا از سوی مردم را یکی ازعلل افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری دانست و اضافه نمود:کمتر از 50 درصد از مردم شهرستان آبادان از ماسک استفاده می کنند که این میزان در پیک اول کووید 19 بیش از 85درصد بود.

موسوی گفت: مشکل اصلی که با آن روبرو هستیم گسترش بیماری در داخل منازل است. با توجه به آمار و گزارش های دریافتی یکی از مکان هایی که ویروس کرونا در آنجا به سرعت رو به گسترش است فضاهای مسقف است.

فرماندار آبادان به منظور جلوگیری از انتقال بیماری کرونا تشدید بازرسی از بازار روز، پاساژها، ادارات و بانک ها را از سوی شبکه بهداشت و درمان ، اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت، اماکن نیروی انتظامی و تعزیرات خواستار شد.

وی همچنین با تاکید بر ادامه فرایند آموزش از طریق سامانه شاد به دانش آموزان گفت:حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس آبادان اختیاری است اما برای نظارت بر فرایند آموزش مدیران و معاونان واحدهای آموزشی موظف به حضور در مدارس هستند.

25درصد بازارایان آبادان از ماسک استفاده می کنند

معاون عمرانی فرمانداری آبادان نیز در ادامه این نشست گفت:متاسفانه فقط 25درصد از اصناف و بازارایان آبادان از ماسک استفاده می کنند.

محمد طاهری با تاکید بر استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی بخصوص تاکسی گفت: وسایل نقلیه عمومی از قبیل تاکسی و اتوبوس از سوار کردن افراد بدون ماسک خودداری کنند ضمن اینکه رانندگان تاکسی باید در صندلی عقب تنها 2 نفر مسافر سوار کنند.

وی اضافه نمود: در وسایل نقلیه شخصی نیز راننده و دیگر سرنشینان باید از ماسک استفاده کنند در غیر این صورت جریمه خواهند شد .

طاهری با بیان اینکه نظارت گسترده تر برای تضمین رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضروری است اضافه نمود: کنترل و نظارت با توجه به شیوع مجدد کرونا با دقت، شدت و جدیت بیشترس در سه سطح ادارات، اصناف و فضاهای عمومی دنبال خواهد شد.

وی به برنامه ریزی برای برگزاری مانور مقابله با کرونا در شهرستان آبادان اشاره کرد و اضافه نمود:در این مانور علاوه بر گندزدایی و ضدعفونی شهر 100 هزار ماسک بین شهفرایندان توزیع خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار: افزایش ابتلای جوانان به کرونا در آبادان نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: افزایش ابتلای جوانان به کرونا در آبادان نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید