دلیل تدوین آئین نامه جدید کمیسیون ورزشکاران از زبان دبیرکل کمیته

به گزارش وبلاگ ماریانا، کیکاووس سعیدی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص تدوین آئین نامه برای کمیسیون ورزشکاران و فرایند پیگیری آن شرح داد.

دلیل تدوین آئین نامه جدید کمیسیون ورزشکاران از زبان دبیرکل کمیته

وی با بیان اینکه پیش نویس آئین نامه کمیسیون ورزشکاران تهیه شده است، اعلام نمود: نتیجه جلساتی که با کارشناسان مربوطه برگزار گردید، منجر به یک پیش نویس شده است. البته این جلسات ادامه خواهد داشت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: هفته جاری یک جلسه دیگر در خصوص آئین نامه کمیسیون ورزشکاران خواهیم داشت. اگر در این جلسه به جمع بندی برسیم، پیش نویس در اختیار هیات اجرایی قرار می گیرد تا بعد از آنالیز توسط اعضا برای کمیته بین المللی المپیک ارسال گردد. در غیر این صورت هفته آینده نشست دیگری برگزار می کنیم سپس مراحل آنالیز در هیات اجرایی و IOC را دنبال خواهیم کرد.

سعیدی با یادآوری اقدام سال گذشته کمیته ملی المپیک برای ارسال آئین نامه کمیسیون ورزشکاران به کمیته بین المللی المپیک گفت: این اقدام به خاطر وجود بعضی ابهامات در آئین نامه انجام شد. IOC هم گفت که این آئین نامه باید به طور کلی اصلاح گردد. به همین دلیل تدوین آئین نامه جدید با هدف برطرفِ ابهامات قبلی و اعمال اصلاحات لازم شروع شد.

وی در خصوص افرادی که در نشست های برگزار گردیده برای تدوین آئین نامه کمیسیون ورزشکاران حضور داشتند، اعلام نمود: ریاست کمیته ملی المپیک، نایب رئیس بانوان که مسئول امور کمیسیون هاست و کارشناسانی مانند آقای نصرالله سجادی حضور دارند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص دلیل غیبت اعضا یا نماینده کمیسیون ورزشکاران در این جلسات نیز اینگونه شرح داد: در حال حاضر کمیسیون ورزشکاران بلاتکلیف است، دبیر کمیسیون استعفا داده و دوره رئیس و نایب رئیس هم تمام شده است. باید تکلیف این کمیسیون در این زمینه ها معین گردد تا شکل رسمی بگیرد و بتواند کار اجرایی داشته باشد.

سعیدی در خصوص آئین نامه جدیدی و اینکه نسبت به آئین نامه قبل چه تغییراتی دارد، گفت: تمام امور مربوط به کمیسیون ورزشکاران و تدوین آئین نامه آن توسط آقای صالحی امیری و خانم طاهریان مدیریت می گردد. من نمی توانم اطلاعات بیشتری بدهم فقط اینکه مثلاً در خصوص رئیس، در آئین نامه جدید همچون آئین نامه قبلی دوره یک ساله معین شده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ابراز امیدواری کرد که فرایند تدوین آئین نامه کمیسیون ورزشکاران و آنالیز آن در هیات اجرایی هرچه زودتر به خاتمه برسد تا برای IOC ارسال گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دلیل تدوین آئین نامه جدید کمیسیون ورزشکاران از زبان دبیرکل کمیته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل تدوین آئین نامه جدید کمیسیون ورزشکاران از زبان دبیرکل کمیته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید