ملاقات 2 مقام اطلاعاتی دنیا عرب با هدف مقابله با ترکیه

به گزارش وبلاگ ماریانا، روزنامه الوطن سوریه از سفر عباس کامل رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر به دمشق در دوم ماه مارس جاری پرده برداشت و اینکه با مسئولان سوری ملاقات نموده است.

ملاقات 2 مقام اطلاعاتی دنیا عرب با هدف مقابله با ترکیه

این ملاقات محرمانه بوده است.

این در حالی است که رأی الیوم چندی قبل از سفر رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر به سوریه خبر داده بود و اینکه وی با علی مملوک همتای سوری خود ملاقات و مصاحبه نموده است.

در ملاقات طرفین، ماجراجویی ترکیه در شمال سوریه بحث و مصاحبه شده است و اینکه مصر به اعزام تروریست های مورد حمایت ترکیه از ادلب به لیبی اهتمام خاصی دارد و این پرونده ای مهم برای قاهره است.

قاهره به دنبال هماهنگی امنیتی با دستگاه های اطلاعاتی دنیا عرب برای مقابله با ترکیه در دنیا عرب است.

این درحالی است که گزارش ها واصله از شمال سوریه حاکی از این است که آنکارا شماری دیگری از تروریست های مورد حمایت خود را به لیبی اعزام نموده است.

منابع مطلع اعلام کردند که گروه جدید از تروریست های وابسته به گروه موسوم به لواء معتصم هستند.

تا به امروز بیش از 5000 تروریست وابسته به ترکیه پس از آموزش به دست نیروهای ترکیه راهی لیبی شده اند و بسیاری از آنها نیز در نبرد اطراف طرابلس در غرب لیبی به هلاکت رسیده اند و بعضی دیگر نیز به وسیله دریا به ایتالیا گریخته اند.

تحلیلگران بر این باورند که نزدیک شدن دمشق به مصر و نیز سوریه به لیبی، موجبات نگرانی اردوغان را فراهم می نماید زیرا موجب تغییرات ریشه های در ائتلاف بندی های سیاسی و نظامی در کل خاورمیانه خواهد شد و یکی از مهمترین ثمره های آن خفه کردن ترکیه و انزوای منطقه ای آن به ویژه در حوزه دریای مدیترانه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ملاقات 2 مقام اطلاعاتی دنیا عرب با هدف مقابله با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات 2 مقام اطلاعاتی دنیا عرب با هدف مقابله با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید