شاعر ایرانی برگزیده جایزه جهانی عکاسی کورتانا

به گزارش وبلاگ ماریانا نیلوفر شریفی برگزیده رقابت عکاسی Cortona On The Move شد. او با مجموعه هشت عکس سیاه و سفید مینیمال در این رقابت مستند عکاسی شرکت نموده و در کنار بیست عکس برگزیده دیگر این رقابت در نمایشگاه گروهی به نمایش درخواهد آمد.

شاعر ایرانی برگزیده جایزه جهانی عکاسی کورتانا

این رقابت عکاسی در شهر توسکانی ایتالیا برگزار می گردد، این دوره از رقابت با همکاری LensCulture برگزار شده است. در فراخوان این رقابت عنوان شده بود، آن ها به دنبال کارهای مستند قوی و اصیل از سراسر دنیا هستند. در توضیح بیشتر درباره این رقابت آمده است: این رقابت عکاسی به دنبال داستان هایی است که مخاطب را متحیر کند. در انتظار پروژه های مستند معاصری که بیننده را با گرامر جدید به چالش می کشد تا یک پیغام قوی با احساسات تازه به مخاطب منتقل کند.

بر اساس فراخوان هر پروژه ارائه شده باید حداقل 8 عکس و حداکثر 15 عکس ارائه می کرد. جوایز پروژه های برگزیده به این توضیح است. به دو پروژه برنده از نهم ژوئیه تا 18 اکتبر سال 2020 در نسخه بعدی جشنواره Cortona On The Move یک نمایشگاه انفرادی اهدا می گردد. همچنین دو پروژه عکاسی مستند در همان سال در وب سایت LensCulture نمایش داده می گردد.

این عکاس پیش تر در رقابت های عکاسی متعددی برگزیده و تقدیر شده است. پنج بار در رقابت بخش های فاین آرت، مفهومی، مستند، قاب کمیاب و رنگ سفید رقابت های سی و پنج آواردز (35 awards) در کشور روسیه در سال های 2019 و 2018 و 2020 برگزیده و تقدیر شده است. در رقابت بین المللی عکاسی در کشور روسیه در بخش قاب نایاب برنده دیپلم افتخار شد. در این رقابت بیش از پنج هزار و پانصد عکاس از سراسر دنیا با بیست و یک هزار عکس شرکت نموده بودند. همچنین در بخش بخش عکاسی خیابانی و سایه ها دیگر بخش های این رقابت نیز مورد تقدیر و برنده دیپلم افتخار شد. همچنین در رقابت عکاسی مفهومی در روسیه در سال 2018 نیز اثری از این هنرمند و شاعر در فهرست یک صد عکس برتر مفهومی دنیا در این سال معرفی گردید. این عکس در کتاب صد عکس، برتر دنیا در سال 2018 به انتخاب سی و پنج ادواردز در روسیه منتشر شده است. این عکاس

سال 2019 نیز در همین رقابت در بخش فاین ارت توانست پیروز به دریافت گواهی نامه و دیپلم افتخار شده در بین سی و پنج عکاس برتر دنیا درین رقابت ها نهاده شد. در دهمین دوره رقابت عکاسی FokusAward که رقابتی در حوزه عکاسی مفهومی در کشور آلبانی عکس است با تک عکس سیاه سفید مینیمال و مفهومی به عنوان برگزیده معرفی و در اکتبر سال 2019 در کنار دیگر آثار برگزیده در گالری هنری فیر در شهر تیرانا پایتخت این کشور به نمایش در آمد.

نیلوفر شریفی متولد 1360 شاعر و عکاس و مترجم ایرانی مقیم هلند است و از او آثار متعددی منتشر شده است از آن جمله می توان به مجموعه شعر نیلوفر، نام دیگر زخم است نشر بوتیمار، همچنین ترجمه کتاب های . مردان بدون زن، یک عضو غیر وابسته اثر هاروکی موراکامی، عشق انعطاف ناپذیر و اشیای خانم ایکس اشعار و شناختنامه هرمان دکونیک، با دست های کوچکت بگو بدرود اشعار و شناخت نامه یوهان کریستیان فان اسخاخن، عشق خطرناک است اشعار و شناخت نامه روتخر کوپلاند، تمساح ها عاشق می شوند آنتولوژی عاشقانه های شعر هلند و بلژیک اشاره نمود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "شاعر ایرانی برگزیده جایزه جهانی عکاسی کورتانا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاعر ایرانی برگزیده جایزه جهانی عکاسی کورتانا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید