شهریاری: طرح تعطیلی کشور باید از سوی دولت به مجلس ارائه گردد، طرح سه فوریتی ایراد قانون اساسی داشت

به گزارش وبلاگ ماریانا، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم کشور را یک ماه تعطیل کنیم باید طرح مذکور از سوی دولت به مجلس ارائه گردد و بعد این طرح به صحن علنی بیاید آن وقت چنین طرحی را به رای گذاشته می گردد.

شهریاری: طرح تعطیلی کشور باید از سوی دولت به مجلس ارائه گردد، طرح سه فوریتی ایراد قانون اساسی داشت

کمال الدین شهریاری، نماینده دشتی و تنگستان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی وبلاگ ماریانا، درباره طرح سه فوریتی مجلس برای تعطیلی یک ماهه کشور، گفت: طرح سه فوریتی یکی از نمایندگان مجلس برای تعطیلی یک ماهه کشور به دلیل شیوع کرونا مخالف اصل قانون اساسی بود زیرا این طرح برای دولت بار هزینه ای داشت.

وی ادامه داد: در این صورت این طرح اصلا به رای گذاشته نشد و رئیس مجلس فقط ایراد قانون اساسی این طرح را به رای گذاشت و نمایندگان با این ایراد مخالفت کردند.

نماینده تنگستان بیان داشت: این طرح خلاف ماده اصل 79 قانون اساسی بود زیرا چنین طرح تعطیلاتی را باید دولت به مجلس بدهد نه بالعکس حال می خواهد یک فوریتی باشد یا دو فوریتی یا سه فوریتی.

وی اضافه کرد: به این دلیل است که می گویم دولت این طرح را باید به مجلس ارائه دهد این است که خود دولت هم باید منابع مورد نیازش را تامین می نماید پس طبق قانون اساسی، مجلس نمی تواند برای دولت هزینه بتراشد.

شهریاری توضیح داد: به دلیل اینکه این طرح بار اقتصادی برای دولت داشت و خلاف قانون اساسی بود به همین دلیل از دستور صحن خارج شد.

این نماینده مجلس در خاتمه گفت: اگر بخواهیم کشور را یک ماه تعطیل کنیم باید طرح مذکور از سوی دولت به مجلس ارائه گردد و بعد این طرح به صحن علنی بیاید آن وقت چنین طرحی را به رای گذاشته می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شهریاری: طرح تعطیلی کشور باید از سوی دولت به مجلس ارائه گردد، طرح سه فوریتی ایراد قانون اساسی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریاری: طرح تعطیلی کشور باید از سوی دولت به مجلس ارائه گردد، طرح سه فوریتی ایراد قانون اساسی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید