(عکس) با گران ترین خودروی لوکس جهان آشنا شوید

به گزارش وبلاگ ماریانا، رولز رویس Sweptail یکی از گران ترین خودرو هایی به شمار می رود که حداکثر سرعت آن 150 مایل در ساعت است.

(عکس) با گران ترین خودروی لوکس جهان آشنا شوید

به گزارش باشگاه وبلاگ ماریانا، رولز رویس Sweptail یکی از گران ترین خودرو هایی به شمار می رود که در انگلستان توسط Rolls-Royce Motor Cars ساخته شده است.

Rolls-Royce Sweptail در سال 2017 جزو گرانترین خودروی دنیا بود که حدود 12.8 میلیون دلار ارزش داشت. در سال 2019، Sweptail به عنوان گران ترین اتومبیل جدید دنیا توسط Bugatti La Voiture Noire که با قیمت 18.7 میلیون دلار فروخته شده بود، پیشی گرفت.

Rolls-Royce Sweptail به صورت دستی ساخته شده است. جیلز تیلور، مدیر طراحی شرکت اتومبیل های رولز رویس، این خودرو را به عنوان اتومبیل هایوت هووت توصیف کرد.

این خودرو یکی از معدود خودرو های دو نفره است که توسط رولز رویس ساخته شده است و از شکل های عجیب و غریب دهه 1930 الهام گرفته شده است، از این رو قسمت عقبی آن تصاویری از یک پرنده (Rolls-Royce Tatt) را تداعی می نماید. این دو نفره بسیار شخصی که بر روی معماری فضایی آلومینیومی فانتوم VII کوپه ساخته شده است توسط یک مشتری نامعلوم رولز رویس سفارش داده شد.

مالک Sweptail در مدت زمان حدود چهار سال به طور مستقیم با بخش طراحی رولز رویس همکاری داشت. این خودرو که از موتور 6.75 لیتری V 12 Phantom VII بهره می برد، دارای چندین ویژگی طراحی منحصر به فرد است از جمله سیستم منحصر به فرد آن این است که با لمس یک دکمه بطری آب را به دست راننده می دهد.

Torsten Merller-Otvös، مدیر عامل شرکت Rolls-Royce، در مورد طراحی ماشین های خاص خود گفته است که ما با دقت به احتیاج مشتری های خاص گوش فرا می دهیم و علاقه آن ها به سرمایه گذاری در اتومبیل های شاهکار را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

وی گفت: ما به دنبال منابعی هستیم که این امکان را می دهد تا این خدمات منحصر به فرد را به این مراجعین لوکس جذاب ارائه دهیم.

این خودرو دارای موتور 6.75 لیتری توئین توربو W-12 است که 453 اسب بخار نیرو و 531 پوند فوت گشتاور فراوری می نماید، کافی است که به 13 میلیون دلار سواری برسد تا در 5.6 ثانیه قبل از حداکثر سرعت در 60 مایل در ساعت شتاب بگیرد. حداکثر سرعت 150 مایل در ساعت است.

منبع: فرارو

به "(عکس) با گران ترین خودروی لوکس جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) با گران ترین خودروی لوکس جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید