فرش مناسب زیر میز ناهارخوری

به گزارش وبلاگ ماریانا، فرش ، یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که در همه جای جهان به عنوان عضوی جدانشدنی در دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

فرش مناسب زیر میز ناهارخوری

فرش زیر میز ناهارخوری

فرش از هنرهای اصیل و دستی این سرزمین است که در تمام جهان زبان زد خاص و عام شده و با ظرافت ها و نقش و نگارهای بی نظیر خود، زیبایی و جذابیت بسیار زیادی را برای فضاهای مختلف به وجود آورده است. از این هنر دستی فاخر، در بخش های مختلف خانه استفاده می گردد، که یکی از آن ها زیر میز ناهارخوری است. اما آیا می دانید که زیر میز ناهارخوری باید فرش پهن کرد یا نه؟ در این نوشتار از وبلاگ ماریانا به این موضوع پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بعضی از افراد، مخالف پهن کردن فرش در این بخش از خانه هستند. آن ها معتقدند با وجود فرش زیر میز ناهارخوری جابه جایی جایگاه ها مشکل می گردد و احتمال آسیب رساندن به فرش هم زیاد است. از همه مهم تر انداختن فرش در جایی که غذا خورده می گردد، در نهایت باعث کثیفی فرش شده و باید شسته گردد.

محاسن استفاده از فرش زیر میز ناهار خوری

  • ایجاد بافت بیشتر در اتاق ناهارخوری
  • ایجاد گرما و صمیمیت بیشتر برای فضاهای سرد
  • محافظت از کفپوش در مقابل سایش پایه های جایگاه و ضربه آن ها
  • یکی دیگر از مزیت های مهم فرش زیر میزناهارخوری مخصوص خانه های کوچکی است که میز را گوشه ای از پذیرایی می گذارند. با انداختن فرشی مجزا زیر میز می توان آن قسمت از خانه را از سایر قسمت ها جدا و فضایی را به عنوان غذاخوری تعریف کرد.

چه فرشی را برای زیر میز ناهارخوری انتخاب کنیم؟

حقیقت این است که فرش های زیر میزناهارخوری، هم کاربردی هستند و هم به محیط شکل می دهند، اما مهم تر از هرچیز، باید فرشی را انتخاب کنید که با اتاق و سبک زندگی هماهنگ باشد. توجه به رنگ و شکل نقوش موجود در فرش، یکی از فاکتورهای بسیار مهم است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد.

اگر فرش انداختید این مسائل را رعایت کنید

  1. از آن جا که حتی عظیمسالان هم ممکن است حین غذاخوردن بی دقتی نمایند و موادغذایی روی فرش بریزد، بهتر است فرشی تیره با طرح های شلوغ انتخاب کنید که لکه ها را بپوشاند و ناچار نشوید دائما آن را بشویید.
  2. مطمئن شوید فرش به اندازه کافی مقاوم و بادوام است و به این راحتی ها پاره نمی گردد. احتمال این که فرش حین حرکت جایگاه آسیب ببیند، زیاد است؛ بنابراین فرش های نازک، انتخاب خوبی نیستند.
  3. فرش هایی که برای فضای بیرونی و پاسیوها فراوری می شوند، گزینه های مناسبی برای زیر میز ناهارخوری هستند.
  4. هرچه فرش عظیم تر باشد، بهتر است. معمولا فرش زیر میز ناهارخوری باید نیم تا یک متر از لبه های میز بیرون بزند. این اندازه باعث می گردد جایگاه ها بدون گیر کردن به لبه فرش جابه جا شوند و احتمال گیر کردن جایگاه و آسیب آن ها کمتر گردد.
  5. اگر اتاق غذاخوری یا آشپزخانه کوچکی دارید، بهتر است فرش خود را تا حد ممکن ساده انتخاب کنید تا فضا بازتر و وسیع تر دیده گردد.
  6. برای فضاهای کوچک بهتر است که از فرش هایی با رنگ های روشن تر بهره ببرید. رنگ های روشن با انعکاس نور بیشتر به عظیم تر دیده شدن خانه تان یاری می نمایند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب اتاق غذاخوری لوکس و پرجلوه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "فرش مناسب زیر میز ناهارخوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرش مناسب زیر میز ناهارخوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید