معلمان تلاشگر مناطق دورافتاده در تلویزیون معرفی شوند، از این گونه معلمان زیاد داریم که ناشناخته مانده اند

به گزارش وبلاگ ماریانا، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم با اشاره به حضوردو معلم فداکار در برنامه مثل ماه شبکه سه سیما گفت: از این گونه معلمان زیاد داریم که ناشناخته مانده اند.

معلمان تلاشگر مناطق دورافتاده در تلویزیون معرفی شوند، از این گونه معلمان زیاد داریم که ناشناخته مانده اند

داوود محمدی در مصاحبه با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ ماریانا با اشاره به حضور دو معلم فداکار در برنامه مثل ماه شبکه سه سیما که برای رسیدن به محل تدریس خود ساعت ها جهت صعب العبور را در مناطق دور افتاده طی می نمایند، گفت: ما در بخش آموزش و پرورش به ویژه در نقاط دورافتاده با مسائل بسیاری روبرو هستیم و موارد این چنینی فراوان داریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در کشور نمونه های فراوانی از فداکاری و ایثار معلمان از خودگذشته یادآور شد: این نمونه ها باید معرفی شوند، عملکرد آنها نشان داده گردد تا در سطح کشور به عنوان الگو شناخته شوند و در این خصوص باید از ظرفیت های رسانه ملی برای شناسایی و معرفی آنها به مردم استفاده کرد.

وی ادامه داد: نظیر این معلمان کم نداریم، موارد زیادی در نقاط مختلف داریم، معلمان ما ایثار می نمایند، از خودگذشتگی نشان می دهند به خصوص در نقاط دور افتاده تا بتوانند دانش آموزان شان را آموزش دهند و این در خور تحسین و سپاسگزاری است.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با اشاره به اینکه فداکاری هایی که در بعضی از معلمان می بینیم در جهان کمتر دیده می گردد، مطرح نمود: البته این نمونه ها تنها در مناطق دورافتاده نیست و در شهرها نیز نمونه های فراوانی دارد که ارزشمند و قابل تقدیر است، این نمونه ها باید معرفی شوند، عملکرد آنها نشان داده گردد تا در سطح کشور به عنوان الگو شناخته شوند.

محمدی در ادامه اظهار کرد: من حدود 40، 50 سال است که با معلمان در نقاط مختلف در ارتباط بوده و شاهد زحمات آنها هستم، لذا باید این زحمات به صورت ویژه معرفی گردد تا قدر آن دانسته گردد، در این بین نقش صدا و سیما بسیار مهم است، باید از ظرفیت و توانمندی برنامه های رسانه ملی و گستردگی مخاطب آن برای شناسایی و معرفی این موارد و معرفی آنها به مردم استفاده کرد.

وی همچنین یادآور شد: از طرف دیگر ما و متولیان تعلیم و تربیت هم در استانداری ها، بخشداری ها و بخش های دیگر وارد شویم تا تقدیر شایسته ای از این زحمت کشان انجام گردد، مردم هم باید سپاسگزار این معلمان باشند و به عنوان یک چهره الگو به آنها نگاه نمایند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم در انتها یادآور شد: اما این یک نکته است، طرف دیگر آن است که باید برای معلم آرامش خاطر ایجاد کرد تا بتواند به تحصیل بپردازد و این لازمه همت و برنامه ریزی متولیان آموزش و پرورش است تا امکانات لازم را برای آرامش و آسایش معلمان فراهم نموده و زیرساخت های لازم را در امر آموزش و همچنین پاسداشت صندلی این عزیزان به وجود آورند.

ماه من عنوان ویژه برنامه افطار شبکه سه سیما با اجرای رسالت بوذری است. این برنامه با رویکرد مثبت نگری ،مهربانی و امید بخشی و تمرکز بر مقولاتی چون ایثار ،از خود گذشتگی و بخشش هر روز از ساعت 19:00 تا آستانه اذان مغرب روی آنتن این شبکه قرار می گیرد.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "معلمان تلاشگر مناطق دورافتاده در تلویزیون معرفی شوند، از این گونه معلمان زیاد داریم که ناشناخته مانده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان تلاشگر مناطق دورافتاده در تلویزیون معرفی شوند، از این گونه معلمان زیاد داریم که ناشناخته مانده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید