وابستگی به تلفن همراه مساوی با تصمیم گیری های ناگهانی است؟

به گزارش وبلاگ ماریانا، نتایج یک پژوهش در حوزه تلفن همراه هوشمند نشان می دهد افرادی که وابستگی زیادی به تلفن های همراه خود دارند رفتار های تکانشی بیشتری نسبت به دیگران نشان می دهند.

وابستگی به تلفن همراه مساوی با تصمیم گیری های ناگهانی است؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تحقیقات قبلی شباهت های رفتاری بین استفاده بیش از حد از تلفن های هوشمند و رفتار های ناسازگار را بررسی کرده بودند، رفتار هایی مانند خشم یا حتی هراس و اضطراب، اما این بار معین شده است که وابستگی به تلفن همراه حتی روی تصمیم گیری ها نیز موثر است.

بر اساس این پژوهش، افرادی که وقت بیشتری را روی تلفن های هوشمند خود به ویژه در بازی ها یا برنامه های شبکه های اجتماعی می گذرانند، به طور تکانشی عمل می کنند و تصمیم گیری های فوری را انتخاب می کنند. نویسندگان این تحقیق از دانشگاه فرای در آلمان می گویند: یافته های ما شواهد بیشتری را نشان می دهد که استفاده از تلفن های هوشمند و تصمیم گیری تکان دهنده دست به دست هم می دهند و تعامل با این دستگاه ها باعث افزایش تصمیمات سریع می شود.

تیم تحقیق داوطلبانی را استخدام کرد که موافقت کردند اجازه دهند محققان داده های واقعی مربوط به مدت زمان صرف شده در هر برنامه را برای هفت تا ده روز قبلی در تلفن های آنان جمع آوری کنند. داده های استفاده شده از 101 شرکت کننده جمع آوری شد، آن ها همچنین چندین پرسشنامه را مورد بررسی قرار دادند.

هر چه نرخ وابستگی کاربران به تلفن همراه بیشتر می شد، میزان توجه شرکت کنندگان به عواقب آینده تصمیم گیری هایشان کمتر می شد. تیم تحقیق حدس می زدند سرعت کار با تلفن همراه، سرعت فضای مجازی و تصاویری که از خلال کار با تکنولوژی در ذهن افراد ثبت می شود، در ایجاد این فرایند شخصیتی بی تاثیر نیست.

منبع: انتخاب

به "وابستگی به تلفن همراه مساوی با تصمیم گیری های ناگهانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وابستگی به تلفن همراه مساوی با تصمیم گیری های ناگهانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید