احیاء کاروانسرای تاریخی کمارج نیازمند 600 میلیون تومان اعتبار

به گزارش وبلاگ ماریانا، خبرنگاران/فارس معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به ضرورت مرمت و احیاء کاروانسرای تاریخی کمارج در شهرستان کازرون، لازمه این اقدام را تامین و تخصیص 600 میلیون تومان اعتبار دانست.

احیاء کاروانسرای تاریخی کمارج نیازمند 600 میلیون تومان اعتبار

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، نصیری گفت: شهرستان کازرون به به دلیل همجواری با استان های بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و شهرهای نورآباد، بهبهان، شیراز و فیروزآباد به عنوان یکی از قطب های گردشگری جنوب غرب فارس به شمار می رود.

وی گفت: با توجه به اهمیت این شهر ارتباطی و جاده های کاروان رو آن، چندین کاروانسرا از دوره صفویه در اطراف شهر کازرون به چشم می خورد که کاروانسرای ده کهنه روستای کمارج از جمله این کاروانسراها است.

نصیری اضافه نمود: مرمت و احیای کاروانسرای ده کهنه که سال 84 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده نیازمند تخصیص 600 میلیون تومان اعتبار است که در صورت همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی این امر محقق می گردد.

معاون میراث فرهنگی فارس اعلام نمود: روستای کمارج به دلیل وجود 2 کاروانسرای ده کهنه و شاه عباسی که جزو آثار ثبت شده تاریخی است، ظرفیت تبدیل به روستای هدف گردشگری را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احیاء کاروانسرای تاریخی کمارج نیازمند 600 میلیون تومان اعتبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیاء کاروانسرای تاریخی کمارج نیازمند 600 میلیون تومان اعتبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید