جزئیات مصوبات امروز شورای پول و اعتبار ، سررسید اقساط وام های بانکی 3 ماه عقب افتاد

به گزارش وبلاگ ماریانا، شورای پول و اعتبار مصوب کرد که اقساط تسهیلات صاحبان کسب و کار و نیز اقساط تسهیلات قرض الحسنه کلیه اشخاص، طی ماههای اسفند 98و فروردین و اردیبهشت 99 بدون وضع هرگونه جریمه یاکارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود.

جزئیات مصوبات امروز شورای پول و اعتبار ، سررسید اقساط وام های بانکی 3 ماه عقب افتاد

به گزارش وبلاگ ماریانا به نقل از تسنیم، طی روزهای اخیر و باتوجه به کاهش فعالیت های مالی در پی شیوع کرونا ویروس در کشور، عبدالناصر همتی از مدیران بانک ها خواست که در خصوص پرداخت اقساط تسهیلات بانکی، مراعات مشتریان را بکنند.

بعد از آن رسماً بانک مرکزی از دستور ویژه جلسه فردای شورای پول و اعتبار خبر داد و اعلام کرد بناست روز سه شنبه این شورا درباره نحوه مساعدت بانک ها به صاحبان کسب وکارهایی که به خاطر شیوع کرونا دچار کاهش درآمد و مسائل مالی شده اند، تصمیم گیری کند.

همزمان، علی ربیعی در نشست خبری خود که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت، با بیان اینکه دولت ستادی را در این باره تشکیل داده تا موضوع را بررسی و راهکارهایی را ارائه دهند، گفت: برای کاهش فشار بر مردم مقرر شد سررسید وام های مرتبط با کسب و کارها و برخی دیگر از وام ها، دو ماه به عقب بیفتد.

شورای پول و اعتبار عصر امروز سه شنبه با اکثریت اعضاء تشکیل و در نهایت مصوب شد که سررسید اقساط تسهیلات بانکی 3 ماه به تأخیر بیفتد؛ عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در این خصوص اعلام کرد: درجلسه عصر امروز 98/12/13 شورای پول واعتبار تصمیمات مهمی برای حمایت از صاحبان کسب وکارها، خصوصاً فعالیت ها و حرفه های خرد که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مسائل مالی شده اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می شود (نظیر: هتل ها، رستوران ها، بخشی از حمل ونقل و ...) اتخاذ کرد.

به این صورت که اقساط تسهیلات آنها و نیز اقساط تسهیلات قرض الحسنه کلیه اشخاص، طی ماههای اسفند 98و فروردین و اردیبهشت 99 بدون وضع هرگونه جریمه یاکارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود.

کلیه بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند براساس مصادیق اعلامی دولت، ودرخواست مشتری، مساعدت لازم را به عمل آورند. بالطبع بانک مرکزی نیز در کنار مدیران محترم بانکها خواهد بود و درصورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آنها به عمل خواهد آورد. به امید خلاصی هر چه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس، و عادی شدن فعالیتهای مالی کشور.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات مصوبات امروز شورای پول و اعتبار ، سررسید اقساط وام های بانکی 3 ماه عقب افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مصوبات امروز شورای پول و اعتبار ، سررسید اقساط وام های بانکی 3 ماه عقب افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید