زمینه ترانزیت عام در مرز ماهیرود خراسان جنوبی فراهم می گردد

به گزارش وبلاگ ماریانا، مهدی ماهگلی صبح پنج شنبه در نشست تخصصی میز صادرات خراسان جنوبی، اعلام کرد: خراسان جنوبی در زمینه صادرات خدمات، پتانسیل های خوبی دارد که به خوبی شناسایی نشده اند.

زمینه ترانزیت عام در مرز ماهیرود خراسان جنوبی فراهم می گردد

وی ادامه داد: در بحث صادرات، ارسال یک سری کالا مد نظر است و در صادرات خدمات نیز خدمات به دیگر کشورها مورد توجه است.

ماهگلی با اشاره به توانمندی های خراسان جنوبی در زمینه صادرات خدمات، اعلام کرد: با توجه به راه اندازی ترانزیت هوایی، زمینه های خوبی برای این صنعت هوایی در فرودگاه ها فراهم است.

وی با بیان اینکه در زمینه ترانزیت زمینی در مرز ماهیرود خراسان جنوبی نیز بسترهای مناسبی برای صادرات خدمات فراهم است، اظهار کرد: تا به امروز فقط مجوز ترانزیت خروجی سوخت، کود شیمیایی توسط گمرک ایران برای پایانه ها مرزی ماهیرود صادر شده است.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اضافه کرد: به زودی ترانزیت عام در مرز ماهیرود اختصاص می یابد که با توجه به کاهش سرعت جهت باعث سرعت خروج کالا می گردد.

وی اشتغال زایی، ارتقاء امنیت، وابستگی سایر کشورها به کشور ما و برخورداری مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از جمله مزایای ترانزیت عام دانست.

ارائه خدمات درمانی در مرز رسمی ماهیرود

ماهگلی از ارائه خدمات درمانی در مرز رسمی ماهیرود در آینده ای نزدیک اطلاع داد و گفت: روزانه بیش از هزار کارگر در مرز ماهیرود مشغول به فعالیت هستند که گاهاٌ دچار آسیب هایی می شوند.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اضافه کرد: با ارائه خدمات درمانی در مرز، این افراد با کمترین هزینه در وقت و سرمایه درمان می شوند.

وی با اشاره به دیگر ظرفیت های خراسان جنوبی در زمینه صادرات خدمات، اظهار کرد: با توجه به اینکه در استان مازاد فراوری برق را داریم، می توانیم زمینه فراوری برق به افغانستان را فراهم کنیم.

ماهگلی با بیان اینکه خراسان جنوبی در خدمات فنی و مهندسی و انجام پروژه ها نیز پتانسیل های خوبی دارد، اضافه کرد: در افغانستان ساخت و سازهایی موردنیاز بوده که انجام پروژه های مربوط به این ساخت و سازها به دلیل نفوذ غربی ها در اختیار خراسان جنوبی قرار نگرفته که باید موردتوجه قرار گیرد.

میز تخصصی خدمات صادرات خراسان جنوبی به شناسایی ظرفیت های استان بپردازد

رئیس گروه صادرات خدمات سازمان توسعه و تجارت ایران در این نشست اظهار کرد: در استان های کشور ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی وجود دارد که ناشناخته مانده اند.

منصوره حسینی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی خدمات صادرات در استان های کشور، اعلام کرد: هدف از برگزاری این نشست ها شناسایی توانمندی های استان ها و ارائه پیشنهادات برای استفاده از آنها است.

وی با تاکید بر اینکه میز تخصصی خدمات صادرات خراسان جنوبی به شناسایی ظرفیت های استان بپردازد، اظهار کرد: عارضه یابی استان ها، شناسایی پتانسیل ها و آنالیز دلایل مسائل از جمله وظایف میز های تخصصی صادرات خدماتی است.

حسینی با بیان اینکه خراسان جنوبی نیز ظرفیت های خوبی در زمینه های فرهنگی، گردشگری، آموزشی و ... دارد، تاکید نمود: نشست تخصصی صادرات خدمات به طور ماهانه در استان برگزار گردد و به برطرف موانع صدور خدمات بپردازد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زمینه ترانزیت عام در مرز ماهیرود خراسان جنوبی فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه ترانزیت عام در مرز ماهیرود خراسان جنوبی فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید