آخرین شرایط قیمت بلیت هواپیما

به گزارش وبلاگ ماریانا، قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی بالاخره معین شد و شرکت های هواپیمایی می توانند بلیت های خود را نهایتا تا10 درصد بالاتر از نرخنامه خرداد ماه سال جاری بفروشند و به گفته وزیر راه و شهرسازی گرانفروشان به تعزیرات معرفی می شوند.

آخرین شرایط قیمت بلیت هواپیما

به گزارش وبلاگ ماریانا، قیمت بلیت هواپیما 18 مهر ماه سال جاری برای پروازهای داخلی اعلام شد و بر اساس نرخنامه جدید ابلاغ شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی حداکثر نرخ پروازهای داخلی به دو میلیون و 600 هزار تومان رسیده بود که البته قرار شد از ابتدای آبان ماه این قیمت ها اعمال گردد.

انتشار این خبر نارضایتی و اعتراض هایی از سوی مردم در فضای مجازی را به همراه داشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم نسبت به این اقدام انتقاداتی را مطرح کردند. در نهایت وزیر راه و شهرسازی قیمت جدید ابلاغ شده برای بلیت پروازهای داخلی را لغو کرد و مقرر شد در جلسات ایرلاین ها با سازمان هواپیمایی کشوری برای این موضوع تعیین تکلیف گردد.

بعد از گذشت بیش از یک ماه بالاخره تکلیف قیمت بلیت هواپیما تعیین شد و شورای عالی هواپیمایی کشوری ضمن صدور مجوز افزایش افزایش 10 درصدی نرخ پروازهای داخلی دامنه قیمت های نیز لغو شده و ایرلاین ها تنها مجاز به رعایت سقف نرخ های ابلاغی شدند.

محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی - در گفت وگو با وبلاگ ماریانا در این باره اظهار کرد: در جلسات شورای عالی هواپیمایی کشوری بر اساس محاسبات اجرا شده، محدودیت حداقل نرخ پروازهای داخلی لغو و مقرر شد شرکت های هواپیمایی مجاز باشند روی نرخنامه اعلام شده در خرداد ماه سال جاری 10 درصد اضافه نمایند.

وی اضافه کرد: هیچ کدام از ایرلاین ها حق ندارند بیشتر از 10 درصد تصویب شده روی قیمت بلیت هایشان اعمال نمایند و در صورتی که این سقف را رعایت ننمایند مرتکب تخلف شده و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این مصوبه به همه شرکت ها ابلاغ شده و سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی موظفند نرخنامه جدید را هر چه سریعتر و بر اساس مصوبه اخیر ابلاغ نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین شرایط قیمت بلیت هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط قیمت بلیت هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید