تخلیه 100 هزار نفری در بنگلادش با نزدیک شدن طوفان

به گزارش وبلاگ ماریانا، با نزدیک شدن طوفان بولبول به بنگلادش، مقامات این کشور حدود 100 هزار نفر را از روستاها و مناطق کم ارتفاع ساحلی جزایر بنگلادش تخلیه نموده اند.

تخلیه 100 هزار نفری در بنگلادش با نزدیک شدن طوفان

به گزارش وبلاگ ماریانا، اداره هواشناسی بنگلادش از مقامات محلی و مسئولان دو بندر خواسته است تا با توجه به پیش بینی وقوع طوفان و ایجاد امواج دو متری در سواحل این کشور تا اواخر امروز (شنبه) بیشترین هشدار خود را اعلام نمایند.

طوفان بولبول با حداکثر سرعت باد 120 کیلومتر در ساعت در حال نزدیک شدن به سونداربانس، بزرگ ترین جنگل حرای دنیا است که از بنگلادش و بخشی از شرق هند می گذرد.

به گفته مقامات بنگلادش، پیش بینی می گردد که این طوفان حدود ساعت 8 عصر امروز (شنبه) به سواحل بنگلادش برسد و برنامه هایی برای تخلیه حدود 1.5 میلیون نفر پیش از وقوع آن وجود دارد.

علاوه بر لغو امتحانات سراسری مدارس این کشور، عملیات در دو بندر مهم بنگلادش به نام های مونگلا و چیتاگونگ به حالت تعلیق در آمده است.

سواحل کم ارتفاع بنگلادش که 30 میلیون نفر جمعیت دارد، به طور مرتب مورد هجوم طوفان های قدرتمند قرار می گیرد که ویرانی های بسیاری در پی دارند. صدها هزار نفر طی چند دهه گذشته در طوفان های این کشور که هر ساله بر شدت و دفعات آن ها افزوده می گردد، جان خود را از دست داده اند.

با این وجود بنگلادش طی سال های اخیر آمادگی های خود را در برابر این طوفان ها افزایش داده و شمار تلفات را پس از طوفان سال 2007 میلادی که منجر به کشته شدن بیش از 3000 نفر شد، کاهش داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، در ماه مه امسال میلادی (2019)، فانی به قدرتمندترین طوفانی تبدیل شد که در مدت پنج سال اخیر بنگلادش را درنوردید اما تنها 12 کشته بر جای گذاشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تخلیه 100 هزار نفری در بنگلادش با نزدیک شدن طوفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه 100 هزار نفری در بنگلادش با نزدیک شدن طوفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید