تردید رهبر حزب القوات اللبنانیه نسبت به توانایی حریری در تشکیل دولتی متفاوت

به گزارش وبلاگ ماریانا، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس حزب القوات اللبنانیه ابراز امیدواری کرد که نخست وزیر مکلف لبنان روی تشکیل دولتی مهم بدون حضور احزاب و گروههایی که عادت دارند دولت را تشکیل داده و در آن حضور داشته باشند، همچنان مصرّ باشد.

تردید رهبر حزب القوات اللبنانیه نسبت به توانایی حریری در تشکیل دولتی متفاوت

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ماریانا، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه در گفتگوی مطبوعاتی که سایت کانال الجدید منتشر کرد، گفت، متاسفانه دولت آینده هم دولت حزبی خواهد بود. علی رغم خواسته های قبلی سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان، وقتی فرایند تشکیل دولت با دادن وعده وزارت دارایی به جنبش امل و حزب الله شروع می شود، به این معنی است که به گروههای دیگر هم چنین وعده هایی داده شده است.

وی تاکید کرد، هیچ طرفی حق ندارد پستی را در اختیار بگیرد زیرا کشور به دلیل پافشاری افراد بر برخی پست ها به این وضع درآمده است. دولت حریری هم به شیوه دولت های قبلی تشکیل می شود و فرقی نمی کند که در آن چهره های جدید حضور داشته باشند یا قدیمی.

جعجع با بیان اینکه در دولت حسان دیاب، نخست وزیر سابق لبنان که همه اعضای آن جدید بودند، کارها و اقدامات همان کارهای قبلی بود، نسبت به توانایی حریری در تشکیل آنچه آن را دولت مهم خواند، ابراز تردید کرد و گفت: این دولت هم به همان شیوه دولت های قبلی در حال تشکیل است. اگر عملکرد چنین دولتی خوب نباشد با آن مخالفت خواهیم کرد.

پس از اختلافات سیاسی بر سر تشکیل دولت جدید، حریری مامور تشکیل دولت شد که در صورت تشکیل به دلیل وخامت اوضاع مالی کشور بار مالی و مالی سنگینی بر دوش خواهد کشید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تردید رهبر حزب القوات اللبنانیه نسبت به توانایی حریری در تشکیل دولتی متفاوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید رهبر حزب القوات اللبنانیه نسبت به توانایی حریری در تشکیل دولتی متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید