خبرنگاران حمله موشکی به پادگان نیروهای منصور هادی در مأرب یمن

به گزارش وبلاگ ماریانا، تهران - خبرنگاران - منابع خبری شنبه شب گزارش دادند که پادگان نیروهای عبدربه منصور هادی رییس جمهور مستعفی و فراری یمن در شهر مأرب واقع در مرکز این کشور هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

خبرنگاران حمله موشکی به پادگان نیروهای منصور هادی در مأرب یمن

به گزارش پایگاه خبری أخبار یمن، یک مقام نظامی دولت مستعفی یمن گفت: پادگان صحن الجن در شهر مأرب هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، اتاق عملیات جنگی نیروهای منصور هادی هدف این حمله موشکی بوده است.

این مقام نظامی دولت مستعفی یمن مدعی شد که حمله موشکی تلفاتی نداشته و تنها به ساختمان های اطراف مکان فرود موشک خسارت های جزئی وارد شده است.

دولت منصور هادی جنبش انصارالله یمن را عامل این حمله موشکی دانسته است؛ اما هنوز این حمله از سوی انصارالله تایید نشده است.

این سومین حمله موشکی به پادگان صحن الجن طی کم تر از یک ماه گذشته است.

پیش تر نیز در حمله موشکی به این پادگان انبار مهمات و مرکز فرماندهی آن مورد اصابت قرار گرفته بود و شماری از نیروهای نظامی کشته شده بودند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات، سایر هم پیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز اکنون از یک هم پیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حمله موشکی به پادگان نیروهای منصور هادی در مأرب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمله موشکی به پادگان نیروهای منصور هادی در مأرب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید