سرگردانی تانکر های نفتی عربستان در بنادر آمریکا

به گزارش وبلاگ ماریانا، رسانه های آمریکایی از سرگردانی تانکر های بزرگ نفتی عربستان سعودی در بنادر آمریکا به دلیل پرشدن مخازن و همچنین بالا رفتن هزینه ها خبر دادند.

سرگردانی تانکر های نفتی عربستان در بنادر آمریکا

به گزارش به نقل از اسپوتنیک، تانکر های عظیم نفتی عربستان سعودی مدت های طولانی برای تخلیه محموله های خود در بنادر آمریکا در خلیج برزیل سرگردان مانده اند.

بلومبرگ به نقل از منابع خود در بخش صنعت آمریکا این خبر را منتشر کرد. بنا به نوشته این رسانه، ظاهرا زمان انتظار برای تخلیه محموله این تانکر ها به دلیل اشباع مخازن نفتی افزایش یافته است. از سوی دیگر بالا رفتن هزینه اجاره کشتی های کوچک تر که برای تخلیه بار از این تانکر های نفتی مورد احتیاج است عامل دیگر افزایش زمان تخلیه شده است.

گفته می گردد از اواخر ماه آوریل، دستکم سه تانکر عظیم عربستان سعودی پس از ورود به سواحل آمریکا بیش از یک هفته در آنجا سرگردان مانده اند تا بتوانند محموله خود را تخلیه نمایند. فرایند تخلیه نفت از این گونه تانکر ها معمولا چند روز طول می کشد.

این در حالی است که عربستان پس از آنکه توافق کشور های اوپک پلاس درباره کاهش فراوری نفت با شکست روبه رو شد در ماه آوریل فراوری خود را افزایش داد. ماه گذشته (آوریل) 18 تانکر عظیم نفتی عربستان که هریک حامل دو میلیون بشکه نفت بودند راهی خلیج مکزیک شدند. بنا به گفته تحلیلگران نفت، این تانکر ها در اواخر ماه مارس و اوایل آوریل در شرق عربستان بارگیری شده بودند.

ورود همزمان این تعداد تانکر سبب شده است هزینه اجاره کشتی های کوچک برای تخلیه تانکر های عظیم در خلیج مکزیک تا هفت برابر بالا برود که این مسئله موضوع تخلیه تانکر ها را پیچیده تر نموده است. موضوع زمانی بغرنج تر می گردد که پالایشگاه ها به دلیل کاهش شدید تقاضا سفارشات خود را لغو و یا به تاخیر انداخته اند و تانکر های نفتی به تدریج در حال تجمع در بنادر آمریکا هستند.

گزارش تحلیلی که یک شرکت تحقیقاتی انرژی آمریکا در اواخر ماه آوریل منتشر نموده بود نشان می دهد 28 تانکر حامل نفت عربستان که در مجموع 43 میلیون بشکه نفت خام را حمل می نمایند، قرار است طی هفته های آینده وارد خلیج آمریکا و سواحل غرب شوند. انتظار می رود این تانکر ها به 76 تانکر دیگری که پیش تر به آنجا رسیده و منتظرند تا نفت خود را تخلیه نمایند، بپیوندند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سرگردانی تانکر های نفتی عربستان در بنادر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگردانی تانکر های نفتی عربستان در بنادر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید