طالبان: کاهش خشونت ها انتها یافت؛ عملیات بطور عادی ادامه می یابد

به گزارش وبلاگ ماریانا، سخنگوی طالبان اظهارداشت که دوره کاهش خشونت ها انتها یافته و بر اساس قرارداد به نیروهای خارجی حمله نمی کنند اما نیروهای افغان را هدف قرار خواهند داد.

طالبان: کاهش خشونت ها انتها یافت؛ عملیات بطور عادی ادامه می یابد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ماریانا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که دوره کاهش خشونت ها خاتمه یافته است و عملیات های این گروه بطور عادی ادامه خواهد یافت.

مجاهد به خبرگزاری فرانسه گفت: براساس توافق، مجاهدین به نیروهای خارجی حمله نخواهند کرد اما عملیات ما علیه نیروهای دولت کابل ادامه خواهد یافت.

مجاهد به رویترز نیز درباره از سرگیری حملات گفت: نمی خواهیم شادی مردم را خراب کنیم اما فعالیت های نظامی عادی ما به سطحی که در گذشته بود بازمی گردد.

وی بدون اعلام زمان مشخصی برای از سرگیری حملات طالبان گفت: ممکن است هر زمانی اتفاق بیفتد، ممکن ساعت دیگر، امشب، فردا و یا روز بعد از آن باشد.

از سوی دیگر، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان می گوید که آمریکا انتظار دارد طالبان نسبت به تعداتش بسیار جدی باشد.

اسکات در توئیتی نوشت: کاهش خشونت ها اقدامی برای اعتمادسازی بود، انتظارات ما بسیار روشن بوده است؛ سطح خشونت ها باید پایین بماند.

پیش از این نیز رویترز به نقل از یک مقام ارشد دولت ترامپ نوشته بود که آمریکا میزان پایبندی به تعهدات طالبان در توافق را مشخص می کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: کاهش خشونت ها انتها یافت؛ عملیات بطور عادی ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: کاهش خشونت ها انتها یافت؛ عملیات بطور عادی ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید