مرگ یک کارگر بر اثر انفجار در معدن طلای بردسکن، قطع دست یک مرد در کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

به گزارش وبلاگ ماریانا، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس آتش نشانی بردسکن گفت: براثر انفجار در معدن طلای بردسکن یک نفر جان خود را از دست داد؛ همچنین در حادثه ای دیگر انفجار در کارگاه غیر استاندارد شارژ کپسول آتش نشانی منجر به قطع دست یک مرد شد.

مرگ یک کارگر بر اثر انفجار در معدن طلای بردسکن، قطع دست یک مرد در کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

مجتبی صادقی در گفت وگو با وبلاگ ماریانا مطرح نمود: پس از اعلام حادثه به مرکز بلافاصله نیروهای ایستگاه شماره یک آتش نشانی شهرستان به محل اعزام شدند که با توجه به بعد مسافت تا محل حادثه که 25 کیلومتر بود، حدود 35 دقیقه عملیات اطفای حریق به طول انجامید.

وی جوشکاری و نشت مایعات قابل اشتعال در موتورخانه ژنراتور برق سنگ شکن معدن طلای بردسکن را علت اصلی این انفجار گفت و اضافه کرد: متاسفانه بر اثر این انفجار نیروی 40 ساله تاسیسات این معدن به دلیل سوختگی شدید و عفونت هایی که ایجاد شد، جان خود را از دست داد.

وی در ادامه در مورد حادثه اتفاق افتاده در معدن طلای بردسکن اظهار کرد: قبلا با مسئول ایمنی معدن جلساتی داشتیم و هشدارهای لازم برای خرید تجهیزات ایمنی و اطفای حریق، رعایت اصول انبارداری و... داده شده است.

صادقی اعلام کرد: متاسفانه بعضی افراد تهیه تجهیزات استاندارد و به روز را به چشم هزینه نگاه می کنند در صورتی که از نظر ما سرمایه گذاری است، درخواست داریم ضمن رعایت اصول ایمنی تجهیزات استاندارد و به روزی را تهیه کنند و توصیه های اداره آتش نشانی را جدی بگیرند.

انفجار در کارگاه غیر استاندارد شارژ کپسول آتش نشانی

رئیس آتش نشانی بردسکن همچنین از حادثه دیگری که منجر به قطع دست یک مرد شده بود، اطلاع داد و اعلام کرد: این حادثه در یکی از کارگاه های غیر استاندارد شارژ کپسول های آتش نشانی اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: چون در این کارگاه از تجهیزات غیر استاندارد و غیر ایمن برای شارژ کپسول های آتش نشانی استفاده می شد و متصدی این کارگاه نیز غیر متخصص بود، منجر شد برای دومین بار در این مکان شاهد انفجار باشیم.

صادقی مطرح نمود: تا به امروز چندین بار به مسئول این کارگاه غیر استاندارد به صورت مکتوب تذکر داده ایم ولی توجهی نشد، این بی توجهی منجر به قطع شدن دست وی از مچ شد که بلافاصله برای پیوند به مشهد اعزام شد.

وی گفت: کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی دیگری نیز در بردسکن وجود دارد که تجهیزات آن هم غیر استاندارد بوده و به رغم تذکرهایی که تا به امروز داده شده، ولی به این تذکرات توجهی نشده است.

صادقی مطرح نمود: متاسفانه تجهیزات هر دو کارگاه نه تنها غیر استاندارد است بلکه اصول ایمنی را رعایت نمی کنند و افراد غیر متخصص به کارگیری شده اند، این نحوه شارژ کردن کپسول های آتش نشانی با تجهیزات غیر استاندارد و افراد غیر متخصص موجب می گردد در زمان بروز حریق کپسول عمل نکند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرگ یک کارگر بر اثر انفجار در معدن طلای بردسکن، قطع دست یک مرد در کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ یک کارگر بر اثر انفجار در معدن طلای بردسکن، قطع دست یک مرد در کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید