موشک های ایرانی کدام بخش های عین الاسد را تخریب کردند ، چند موشک ایرانی به داخل پایگاه آمریکایی برخورد کرد؟

به گزارش وبلاگ ماریانا، تصاویر ماهواره ای نشان دهنده این هستند که موشک های ایرانی حداقل هفت ساختمان را در بخشی از پایگاه عین الاسد که متعلق به نیروهای آمریکایی است، تخریب نموده اند.

موشک های ایرانی کدام بخش های عین الاسد را تخریب کردند ، چند موشک ایرانی به داخل پایگاه آمریکایی برخورد کرد؟

به گزارش وبلاگ ماریانا، ایسنا به نقل از رویترز نوشت: در دو تصویر که توسط ماهواره های تجاری شرکت پلنت لبز اینک. (Planet Labs Inc) منتشر شده اند، نشان داده می گردد که پنج فروند از موشک ها به نقاطی در داخل پایگاه برخورد نموده اند. میزان خسارت های وارده در مقایسه عکس هایی که از حملات روز چهارشنبه گرفته شده اند با تصاویری که مربوط به 25 دسامبر سال گذشته هستند، قابل تشخیص است.

حداقل سه مورد از تاسیساتی که مشاهده می گردد مربوط به مکان های نگهداری از هواپیماها بوده است. بر اساس این تصاویر تعدادی از ساختمان ها یا تاسیسات به طور کامل ناپدید شده اند و بعضی دیگر تنها قسمت هایی از آنها باقی مانده است.

جفری لوئیس از موسسه مطالعات بین الملل در مونتری کالیفرنیا می گوید: موشک ها، بخش آمریکایی پایگاه را هدف قرار داده بودند. این به آن معناست که شلیک آنها تنها برای هدف قرار دادن این بخش بوده و آنها توانسته اند این کار را کاملا انجام دهند.

شبکه العالم نیز گزارش داد: منابع آمریکایی از داخل پایگاه عین الاسد در استان الانبار به بعضی از شبکه های عراقی گفته اند یکی از موشک های شلیک شده ایران به سامانه اصلی مکان یابی و رهگیری پایگاه اصابت کرد و آن را از کار انداخت.

ستاد ارتش آمریکا اذعان کرد موشک های شلیک شده از ایران به مقرهای استقرار نظامیان این کشور در پایگاه عین الاسد در غرب عراق و انبارهای مهمات و تجهیزات و سایر تاسیسات این پایگاه اصابت نموده اند.

شبکه تلویزیونی العالم خاطرنشان کرد، مرکز پخش خدمات عمومی آمریکا با انتشار تصاویری ماهواره ای از حجم و میزان تخریب وارده به پایگاه عین الاسد در پی حملات موشکی صبح چهارشنبه ایران پرده برداشت.

بر اساس ارزیابی مسئولان آمریکایی ، این موشک ها از چندین سایت در داخل ایران شلیک شده اند و 15 عدد از این موشک ها به پایگاه عین الاسد اصابت نموده اند.

منابع رسانه ای و ایستگاه های تلویزیونی آمریکا خاطرنشان کردند هیچ شواهدی مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی توانسته باشند موشک ها را رهگیری نمایند وجود ندارد. این در حالی است که یک منبع از داخل پایگاه عین الاسد به شبکه های عراقی اعلام نموده است یکی از موشک ها به بزرگترین سیستم مکان یابی و نظارت و رهگیری اصابت کرد و آن را از کار انداخته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "موشک های ایرانی کدام بخش های عین الاسد را تخریب کردند ، چند موشک ایرانی به داخل پایگاه آمریکایی برخورد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک های ایرانی کدام بخش های عین الاسد را تخریب کردند ، چند موشک ایرانی به داخل پایگاه آمریکایی برخورد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید