واکنش عجیب یک نماینده به تذکر رهبر انقلاب

به گزارش وبلاگ ماریانا، نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: ان شاالله همه با هم تمرین کنیم تا احترام یکدیگر را نگه داریم.

واکنش عجیب یک نماینده به تذکر رهبر انقلاب

به گزارش برنا، نمایندگان مجلس یازدهم که با شعار بهبود معیشت مردم بر روی کار آمدند، رفتار و گفتارشان به گونه ای است که کمتر می توان از درون آن دغدغه برای معیشت مردم را یافت. توهین و تخریب به دولت از همان ابتدا در مجلس نقش بسته بود تاجایی که در روزهای نخست در مجلس، شاهد طرح استیضاح رییس جمهور بودیم، استیضاحی که پس از ملاقات ویدیو کنفرانسی نمایندگان با رهبر انقلاب، کنار گذاشته شد. رهبری در ملاقات با نمایندگان آنها را به همکاری و تعامل با دولت فراخواندند اما عده ای تندرو در مجلس دست از توهین به دولت نکشیدند و از هیچ اهانتی نسبت به رییس جمهور دریغ نکردند.

نمایندگان حتی روحانی را تهدید به اعدام کردند و خواهان محاکمه او شدند. مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، که در راس هتک حرمت و تندروی نمایندگان واقع شده است بار دیگر پس از گفته های روحانی در خصوص صلح امام حسن، طرح استیضاح رییس جمهور را به جریان انداخت، طرحی که عده ای نمایندگان رغبتی نسبت به آن نشان ندادند و حتی در قامت مخالفت با آن برخواستند.

انتقاد صریح رهبری از اقدام بعضی در برخورد با رئیس جمهور

رفتار نمایندگان در همان ابتدا هم مورد انتقاد رهبری واقع شده بود اما در جلسه ستاد ملی کرونا که در روز شنبه سوم آبانماه در حضو رهبری برگزار گردید، ایشان مجددا با تاکید بر لزوم اتحاد و انسجام درونی در کشور اعلام کردند که حرمت قوای سه گانه باید حفظ گردد و هتک حرمت به مسئولان را حرام دانستند. رهبری در این ملاقات اعلام کردند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام احتیاج دارد.

رهبر انقلاب اسلامی به اقدام اخیر بعضی ها در مواجهه با دولت و شخص رئیس جمهور اشاره نمودند و گفتند: اگرچه در میان این برادران، افراد خوبی هم هستند، اما این کار غلط بود و این موضوع را بطور صریح اعلام می کنم. ممکن است انتقاد درستی داشته باشید، انتقاد کنید اشکالی ندارد اما انتقاد با اهانت و هتک حرمت متفاوت است اینگونه رفتارها و هتک حرمت، روش امریکایی ها است که در مناظره ها و کارهای مطبوعاتی، خود را در جهان رسوا نموده اند تا جایی که یک شخصیت برجسته سیاسی آنها می گوید، جهان با هراس و تحقیر به ما نگاه می نماید.

از جمله نمایندگانی که رییس جمهور را مورد اهانت قرار داد، می توان به علی اصغر عنابستانی اشاره نمود. خبرنگار برنا در تماس با علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس، از او پرسید در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا رهبری خطاب به کسانی که راه تخریب را در پیش گرفتند تاکید کردند که حرمت هر سه قوه باید حفظ گردد و توهین به مسئولان حرام است، نظر شما در رابطه با اظهارت رهبری چیست گفت: قطعا توهین به رییس جمهور بد است اما روحانی نازک نارنجی شده است! رهبری که مصداق برای این توهین ها مشخص ننموده اند.

عنابستانی اعلام کرد: حرف در مصداق است که چه کلامی هتک حرمت محسوب می گردد یا نمی گردد. توییت خود به روحانی را توهین نمی دانم. ان شاالله همه با هم تمرین کنیم تا احترام یکدیگر را نگه داریم.

منبع: فرارو

به "واکنش عجیب یک نماینده به تذکر رهبر انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عجیب یک نماینده به تذکر رهبر انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید