300هزار طلاساز و میناکار را از دست دادیم و 255 هزار کفاش در بحران هستند

به گزارش وبلاگ ماریانا، خبرنگاران:دبیر شورای مشترک اتاق ایران و ترکیه گفت:وقتی 300هزار طلاساز و میناکار را از دست دادیم،255 هزار کفاش در بحران هستند و فقط در محرم یک میلیون پیراهن مشکی از چین وارد می کنیم، یعنی امروز بیش از کارآفرینی به بازآفرینی اشتغال موجود احتیاج است.

300هزار طلاساز و میناکار را از دست دادیم و 255 هزار کفاش در بحران هستند

به گزارش خبرنگار مالی وبلاگ ماریانا، ابراهیمی دبیر شورای مشترک اتاق ایران و ترکیه در کنفرانس ملی کارآفرینی و فراوری ملی با اشاره به اینکه کارهای موجود و گذشته در حال از بین رفتن است، اضافه کرد: آیا احیا و تثبیت مشاغل موجود کارآفرینی نیست، در گذشته 355 هزار جواهرساز، میناکار و طلاساز داشتیم که هم اکنون 50 هزار نفر از آنها باقی مانده اند.

وی اضافه کرد: فقط در ماه محرم بیش از یک میلیون پیراهن مشکی از چین وارد شده است و این سوال مطرح است که جای فراوریکنندگان پیراهن در کشور کجاست.

به گفته این فعال بخش خصوصی بازار جواهرات ایران را ترکیه گرفته و اکنون 7 میلیارد دلار صادرات این بخش در بخش طلا و جواهر محسوب می گردد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه باید در کنار کارآفرینی انجمن بازآفرینی مشاغل نیز ایجاد گردد، بیان داشت: 4 میلیون دلار ارزش صادرات کفش ترکیه به روسیه است در حالی که 255 هزار کفاش ما در بحران به سر می برند و زمانی که کفاشی از بین برود چرم سازی نیز از بین خواهد رفت. باید از دولت بخواهیم که از ورود کالاهایی که توان فراوری داخل دارند، جلوگیری گردد.

دبیر شورای مشترک اتاق ایران و ترکیه گفت: یکی از اتحادیه ها سفارش 200 هزار کفش را از چین داده و چرا باید چنین فردی در اتحادیه حضور داشته و این کار را انجام دهد. امروزه احتیاج داریم با همت و همبستگی اتحادیه ها و مدیران مانع از ورود آزادانه کالا به کشور شوند تا بیکاری افزایش نیابد.

منبع: تسنیم

به "300هزار طلاساز و میناکار را از دست دادیم و 255 هزار کفاش در بحران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300هزار طلاساز و میناکار را از دست دادیم و 255 هزار کفاش در بحران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید