توصیه های انتخاباتی استاندار خراسان جنوبی

به گزارش وبلاگ ماریانا، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به رقابت 70 نفر برای چهار کرسی مجلس در خراسان جنوبی، گفت: اولین توصیه ما به نامزدهای انتخاباتی این است که قانون انتخابات را مطالعه نمایند و با قوانین و به خصوص جرائم انتخاباتی آشنا شوند.

توصیه های انتخاباتی استاندار خراسان جنوبی

محمدصادق معتمدیان، چهارشنبه شب 23 بهمن، در گفتگوی ویژه خبری با تقدیر از مردم استان برای حضور حماسی در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: از روز 24 بهمن زمان تبلیغات برای نامزدهای انتخاباتی شروع می گردد.

وی با بیان اینکه ستاد انتخاباتی استان از 10 اردیبشت ماه تشکیل داده شده و فرآیند انتخابات را دنبال کردیم، اضافه کرد: براساس آخرین آمار وزارت کشور، 564 هزار و 9 نفر واجد شرایط رای در خراسان جنوبی هستند که از این تعداد، 283 هزار و 741 نفر مرد و 280 هزار و 268 نفر زن هستند.

به گزارش وبلاگ ماریانا، استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در این دوره 677 شعبه اخذ رای فعال خواهد بود که 71 شعبه نسبت به دوره قبل رشد پیدا نموده است، توضیح داد: براساس آسیب شناسی مسائل شعب در انتخابات سال های گذشته، برای برگزاری انتخابات در زمان قانونی، تسهیل دسترسی مردم به شعب اخذ رأی، جلوگیری از ازدحام در شعب و رفاه حال مردم، آمار شعب اخذ رأی در این دوره افزایش یافته است.

معتمدیان با اشاره به اینکه برای برگزاری انتخابات سالم، از بیش از 11 هزار عوامل اجرایی بهره خواهیم گرفت، توضیح داد: دستگاه های امنیتی، نظامی و اطلاعاتی تدابیر لازم را برای برقراری امنیت در زمان انتخابات اندیشیده اند.

وی با اشاره به رقابت 70 نفر برای چهار کرسی مجلس در خراسان جنوبی، اضافه کرد: تعرفه به اندازه کافی تامین شده که در اختیار فرمانداری ها قرار خواهد گرفت.

معتمدیان با بیان اینکه امیدواریم در زمان تبلیغات انتخاباتی، ستادهای انتخابات نامزدها اصول اخلاقی و اسلامی را رعایت نمایند، ادامه داد: در این زمان نامزدها از دادن وعده های خلاف واقع دوری نمایند و در چارچوب وظایف نمایندگان وعده دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون وزارت کشور مامور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن جریان انتخابات است، اضافه کرد: هیچ سازمان و یا نهادی مجاز نیست در فرآیند انتخابات دخالت کند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت 27 هیات بازرسی در استان، توضیح داد: دوره های آموزشی برای این افراد برگزار شده تا بتوانند وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند و امیدواریم با همکاری خوب اعضای اجرایی انتخابات، بتوانیم انتخابات سالمی برگزار کنیم.

معتمدیان با بیان اینکه بازرسان در زمان تبلیغات و در روز انتخابات حضور داشته و به وظیفه خود عمل می نمایند، اضافه کرد: از مردم می خواهیم در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی موارد را به بازرسان در فرمانداری ها گزارش دهند.

وی اعلام کرد: براساس ماده 59 قانون انتخابات، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلم رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما و میز خطابه نماز آدینه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسائل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (به هر مقدار) استفاده می نمایند و همچنین در اختیار گذاشتن وسائل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب مجرم شناخته می گردد.

استاندار خراسان جنوبی اعلام نمود: قانون شفافیت اقتصادی نامزدهای انتخاباتی قانون جدیدی است که در 12 ماده و 14 تبصره به وسیله فرمانداران به نامزدها ابلاغ شده تا هزینه ها شفاف گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توصیه های انتخاباتی استاندار خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های انتخاباتی استاندار خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید